AKP'nin hafta sonu Kızılcahamam'da gerçekleştireceği 31. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın detayları netleşti. 

Edinilen bilgilere göre, kamp 1 Haziran Cumartesi günü Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılış konuşmasıyla başlayacak. Açılışın ardından, AKP Genel Başkanvekili Efkan Ala'nın moderatörlüğünde genel merkez çalışmalarına ilişkin oturum düzenlenecek. Bu oturumda, AKP Genel Başkan Yardımcıları Yusuf Ziya Yılmaz, Ali İhsan Yavuz ve Erkan Kandemir, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonuçlarına dair sunum yapacaklar. Devamında, AKP TBMM Grup Başkanı Abdullah Güler başkanlığında gerçekleşecek oturumda, grup başkanvekilleri ve grup yönetim kurulu üyeleri, partinin Meclis çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verecek.

Kampta Gündem Yoğun: Bakanlar Sunum Yapacak

İstişare ve değerlendirme kampında, seçim sonuçları, genel merkez ve Meclis çalışmaları dışında, eğitim, ekonomi, enerji, tarım, adalet, güvenlik ve dış politika konuları da masaya yatırılacak. Bu kapsamda, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı çeşitli sunumlar gerçekleştirecekler.

Bahçeli'den Cumhur İttifakı açıklaması: Bizde çatlama olmaz Bahçeli'den Cumhur İttifakı açıklaması: Bizde çatlama olmaz

Erdoğan'ın Kapanış Konuşması ile Sona Erecek

AKP'nin 31. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, 2 Haziran Pazar günü yapılacak genel istişare ve değerlendirmelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kapanış konuşmasıyla sona erecek. Kampa, AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Merkez Disiplin Kurulu, Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu, Siyasi Erdem ve Etik Kurulu ve kurucular kurulu üyeleri ile milletvekilleri, Genel Merkez Kadın ve Gençlik Kolları MKYK üyeleri, birim başkan yardımcıları, bakanlar ve bakan yardımcıları katılacak.

Hangi ilçelerde tekrar seçim yapılacak? Mini yerel seçim ne zaman? Hangi ilçelerde tekrar seçim yapılacak? Mini yerel seçim ne zaman?

Kaynak: Haber Merkezi