Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AKP Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş ve AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, emekli maaşlarına yapılacak zamları görüşmek üzere bir araya gelecek.

Bankacılık sektörünün kredi ve mevduatı arttı! Bankacılık sektörünün kredi ve mevduatı arttı!

Toplantının Ana Gündemi: Emekli Maaşlarına Zam

11 Temmuz 2024 Perşembe günü (yarın) saat 15.30'da gerçekleştirilecek olan toplantıda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AKP Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş ve AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, emekli maaşlarına yapılacak zam konusunu masaya yatıracak. 

Emekliye Ne Kadar Zam Yapılacak? 

AKP yetkilisi, emekli maaşları konusunda henüz kesin bir rakamın belirlenmediğini vurguladı. Seyyanen zam yapılmasının zor olduğunu belirten yetkili, tamamlayıcı bir rakam üzerinde durulabileceğini ifade etti. Özellikle en düşük emekli maaşı olan 10 bin TL ile ilgili çalışmalar yapılacağını da sözlerine ekledi.

Vergi Düzenlemeleri de Masada

Toplantının bir diğer önemli gündem maddesi ise vergi düzenlemeleri olacak. AKP yetkilisi, vergi adaletini sağlamak ve metinde sadeleşme yapmak amacıyla yeni düzenlemeler yapacaklarını açıkladı. Kurumlar ve Gelir Vergisi'ne ilişkin düzenlemelerin Meclis kapanmadan önce sunulacağını belirtti.

Sokak Hayvanlarına Yönelik Düzenlemeler

Toplantıda ayrıca sokak hayvanlarına yönelik düzenlemeler de ele alınacak. AKP yetkilisi, sokak hayvanlarının sokaktan alınıp bakım yapılmadan bırakılmayacağını söyledi. Rehabilite edilmeyen ve bulaşıcı hastalık taşıyan hayvanların ötenazi ile uyutulabileceğini ifade etti.

Erdoğan'dan emekli maaşı talimatı: En düşük maaş ne kadar olacak? Tarih belli oldu! Erdoğan'dan emekli maaşı talimatı: En düşük maaş ne kadar olacak? Tarih belli oldu!

Kaynak: İHA