Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün koordinasyonunda düzenlenen temel fotoğrafçılık kursu, beklenmedik bir ilgiyle karşılanıyor. Kursiyerler, teorik bilgileri pratik uygulamalarda deneyerek, fotoğraf çekim teknikleri, pozlandırma, renklendirme gibi konularında becerilerini geliştiriyor.

Eğitmenlerin Gözünden Kursun Değerlendirmesi

Fotoğraf Eğitmeni Emrullah Akgün, kurslara büyük bir talep olduğunu ve başvuruların artmasıyla yeni kurslar açıldığını belirtti. Akgün, kursiyerlerin temel fotoğrafçılık konularında yetkin hale geldiğini ve Afyonkarahisar'ın sokaklarında uygulama fırsatı bulduklarını vurguladı.

Kapadokya Müze ve Ören Yerlerini Yılın İlk Çeyreğinde 531 Bin 607 Kişi Ziyaret Etti Kapadokya Müze ve Ören Yerlerini Yılın İlk Çeyreğinde 531 Bin 607 Kişi Ziyaret Etti

A W169223 01

Kursun Detayları ve Uygulama Alanları

Akgün, "Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi koordinesinde Temel Fotoğrafçılık Kursları açıyoruz. Şu anda 6. Dönem Fotoğrafçılık Kursu’na devam ediyoruz. Fotoğraf kursumuzun uygulamalı kısmında arkadaşlarla birlikte Afyon’umuzun tarihi yerlerinden olan Çavuşbaş mevkiinde fotoğraf çekiyoruz. Gelen turistlerin aşırı bir ilgisi var. Afyonlu vatandaşların da kursumuza yoğun ilgisi var. Bizim kurslarımız Temel Fotoğrafçılık Kursları olarak geçiyor. Arkadaşlarımıza fotoğrafçılığın temel ekipmanlarını tanıtıyoruz. Bunun sonucunda da arkadaşlarımıza Halk Eğitim Merkezi onaylı katılım belgesi veriyoruz. Arkadaşlarımız kursun sonunda enstantane, diyafram, temel fotoğrafçılık bilgileri ve kompozisyon bilgileri öğreniyor" şeklinde konuştu.

Kursiyerlerin Deneyimleri

Kursiyerlerden Mustafa Oğuz, kursun kendilerine büyük bir donanım sağladığını ifade ederek, "Fotoğrafa yaklaşık 2 yıl önce başladım. Doğa, manzara, konaklar gibi yerleri çekiyorum. Sonra Emrullah hocamızla beraber kursa başladık. Enstantane, diyafram, İSO ayarları, çekim açıları, kompozisyon gibi teknik bilgileri beraber öğrendik. Fotoğrafçılık bir sanattır, inceliktir, zevkli bir iştir." dedi.

Kaynak: İHA