Yerel seçim atmosferine girdiğimizden bu yana aday adaylarını tanıyıp, faaliyetlerini izler olduk. Aday adayları için tahmin yürütenler, sanki partilerin MKYK veya parti meclis toplantılarına dinleyici koymuş gibi ortalığa tahminler serper oldular. 

Bu zatlar, sağda solda bilmiş bilmiş konuşup toplumda kabul görmek için çaba sarf ediyorlar. Adaylar konusunda öne sürdükleri tahminler tutarsa, bir bilen konumuna gelip kamuoyunda prim de yapabilirler. 

Aday adaylıklarını açıklayıp çarşı pazar dolaşmaya başlayanların birçoğu kendilerini tanıtma çabasında oldular. Antalya’ya ve topluma ne gibi katkılar yapacaklarına fazla değinmediklerinden el sıktıkları vatandaşları yeterince etkilediklerini sanmıyorum.

Artık aday adayları arasından birçok ismin adaylığı netleşti. Aday adayları için fal bakma durumu ortadan kalktı. Şimdiden sonra adayların projelerini izleyip tartışacağız. 

Adayların Antalyalılar üzerinde etkili olabilmeleri, projelerine ve de samimi davranışlarına bağlı olacaktır. Bu konuda Antalya’yı ilçeleriyle ve de tüm kırsal yerleşimiyle bilen ve tanıyan adaylar avantajlıdır. Adayları, göz dolduran ve dikkat çeken projeleri ortaya koymalıdırlar. Kırsalda üretim yapan köylü vatandaşların sorunlarından kentte yaşayanların sıkıntılarına kadar çözümler ortaya koyulmalıdır. Son yılların en büyük sorunu olan konut kiralarına ve barınma sorununa çare projeleri olan adaylar karşılık bulacaktır. 

Günden güne göç alıp kalabalıklaşan Antalya’nın kent içi trafik sorununa ve otopark sıkıntısına projesi olana ben de oy veririm. Yaşlılara, kimsesizlere, çaresiz yoksul ailelere, gençlere sahip çıkacak, sosyal belediyeciliği savunduğuna inandığımız adayların karşılık bulacağı bellidir. 

Ekonominin halkımızı zora soktuğu son yıllarda, belediyelerimize düşen önemli görevler vardır. Kentin her bölgesine açılabilecek ucuz lokantaları vaat eden adaya sempati duyulacaktır. Üreticiden alım yaparak tüketiciye aracısız gıda maddelerini sunabilen merkezler oluşturmayı vaatlerine koyan adaylar, rakiplerine göre bir adım öne çıkabilir. 

Songül Başkaya: 'Biz Muratpaşa’da sorunları çözmek için geliyoruz' Songül Başkaya: 'Biz Muratpaşa’da sorunları çözmek için geliyoruz'

Talebe yurtları inşa etmeyi, yaşlı evleri ve kadın sığınma evlerinin sayısını arttırmayı dile getiren adayları görmeliyiz. Çalışan ailelerin çocukları için kreşler açmayı düşünen adayların oyu artacaktır. 

Bütün bu dile getirdiğim önerilere, tecrübeli danışmanları olan adaylar, daha birçok proje ortaya koyabilir. Asıl önemli olan projelerini gerçekleştirecek donanıma sahip olup olmadıklarıdır. Yerel seçimlerde artık eski partizanca oy alma durumu fazla kalmamıştır. 

Hoşça kalın, en büyük gücünüz olan oyunuz dikkatli kullanın.