Adana'da yılbaşı gecesi evinden ayrılan ve kayıp başvurusu yapılan M.E. (17), polis tarafından yapılan araştırmada, arkadaşları İ.E. (15) ve E.Ş. (17) ile birlikte kentte otomobil ve motosiklet çaldığı ortaya çıktı. Olay, güvenlik kameralarına yansıdı ve Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından çözüldü.

Adana'daki Kayıp Çocuk Arkadaşlarıyla Araç Çalmış

Güvenlik Kameraları Olayı Ortaya Çıkardı

Adana'nın İsmetpaşa Mahallesi'nde yaşayan M.E., yılbaşı gecesi evinden ayrılıp kayboldu. Ancak yapılan araştırmada, M.E.'nin arkadaşları İ.E. ve E.Ş. ile birlikte kentte bir otomobil ve iki motosikleti çaldıkları anlaşıldı. Güvenlik kameralarının kaydettiği hırsızlık anları, polis ekiplerinin dikkatini çekti.

Oto Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri Harekete Geçti

Olayın ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, güvenlik kameralarını inceleyerek zanlıların kimliğini belirledi. Kaçış güzergahı tespit edilen çocuklar, Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı İsmetpaşa Mahallesi'nde bulundu.

Yakalanan Zanlılar Çaldıkları Araçları Kullandıktan Sonra Bıraktıklarını İtiraf Etti

Emniyet ifadesinde, çalıntı otomobil ve motosikletleri kullandıktan sonra farklı bölgelere bıraktıklarını belirten zanlılar, yapılan detaylı araştırmalar sonucunda tutuklandı. Ayrıca, çalıntı araçlar sahiplerine teslim edildi.

Kocaeli'de Süpermarket Saldırısı Kamerada: Evli Çift Silahlı Saldırıya Uğramıştı Kocaeli'de Süpermarket Saldırısı Kamerada: Evli Çift Silahlı Saldırıya Uğramıştı

Adana'da Çocukların Karıştığı Suçların Önlenmesi Yeniden Gündeme Geldi

Çocukların karıştığı otomobil ve motosiklet hırsızlığı, Adana'da genç suçluların etkin takibi ve önlenmesi ihtiyacını bir kez daha gündeme getirdi. Toplum, bu tür olaylara karşı güvenlik önlemlerinin artırılması yönünde çağrıda bulundu.

Adana'da şiddet! Kız kardeşini sokak ortasında dövdü Adana'da şiddet! Kız kardeşini sokak ortasında dövdü

Kaynak: İHA