Adana'da, 14 yaşındaki Reyhan Hürü Gönül ve 17 yaşındaki kuzeni Hatice Taşyürek'in parkta sigara içerken babaları tarafından yakalanmalarının ardından ortadan kaybolmaları ailelerini endişelendirdi. İki genç kızın 4 gündür haber alınamaması üzerine aile, kızlarını bulmak için sokak sokak dolaşıyor.

Adana'da Sigara Içerken Babalarına Yakalanan Kızlar Kayıp!

Genç kuzenler, 4 gün önce markete gitmek için evlerinden çıkıp Kasım Gülek Çocuk Parkı'na gittikleri sırada sigara içmeye başladılar. Reyhan'ın babası Hasan, kızlarını parkta sigara içerken görünce onlara yaklaştı. Ancak kızlar korkup kaçarak izlerini kaybettirdi. Baba Hasan, kızlarını kovalasa da yetişemedi.

Adana'da Sigara Içerken Babalarına Yakalanan Kızlar Kayıp!

Alman turist ölümden döndü Alman turist ölümden döndü

Aile, kızlarının akşam saatlerinde eve dönmemesi ve cep telefonlarına ulaşılamaması üzerine polise başvurdu. Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri de genç kızları bulmak için çalışma başlattı. Aile üyeleri ise 4 gündür Adana sokaklarında kızlarını arıyor.

Adana'da Sigara Içerken Babalarına Yakalanan Kızlar Kayıp

Reyhan'ın annesi Züleyha Gönül, 'Kızlar markete gitmek için evden çıktı ancak daha sonra babası sigara içerken görmüş, korkudan kaçmışlar. Her tarafa baktık ama bulamadık. Kızım beni izlerse hemen gelmesini istiyorum. Kızım gelsin hiçbir şey yapmayacağız, yeter ki dönsün. Hayatından endişe ediyoruz. Gece gündüz geziyoruz ama bulamıyoruz' dedi. Reyhan'ın halası Elife Malak ise, 'Biran evvel dönsün, hayatından endişe duyuyoruz. Gelsin konuşalım neden gittiğini öğrenelim. Biran önce gelmesini istiyoruz. Dayanamıyoruz artık, gecemizi gündüzümüze kattık' şeklinde endişelerini dile getirdi.

Bu nasıl baba! Adana'da hırsızlığa çocuğuyla çıktı Bu nasıl baba! Adana'da hırsızlığa çocuğuyla çıktı

Kaynak: İHA