Adana'da adliyede sahte avukatlık yaparken yakalanan ve tutuklanan şüpheli kadının ifadesi ortaya çıktı. Betül S., emniyetteki ifadesinde, 'Önceki sevgilim avukattı, bende yanında katiplik yaptım. Avukatlığa özendim' şeklinde konuştu.

Adana'da Sahte Kadın Avukat Yakayı Ele Verdi (3) Result

Avukat Cübbesiyle Paylaşımlar Yapmış

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında Betül S.'nin adliyede ve sosyal medyada avukat cübbesiyle paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı. İddialara göre, sahte avukatlık yaparak 4 kişiden toplamda 3 milyon lira aldığı öne sürüldü.

Adana'da Sahte Kadın Avukatın Ifadesi Şaşırttı! Bakın Neden Yapmış (2)

Dolandırıcılık Eylemleri Ortaya Çıkarıldı

Betül S.'nin dolandırıcılık eylemleri detaylı bir şekilde incelendi. Kamu avukatı ve icra avukatı gibi tanımlarla kendisini tanıtarak mağdurları kandırdığı belirlendi. İnsanları icra yoluyla ucuz araba almaya veya kamu arazilerini uzun süreliğine kiralamaya ikna ettiği ifade edildi.

Marmaris'te iş kazası: 1 işçi hayatını kaybetti 1 işçi yaralandı Marmaris'te iş kazası: 1 işçi hayatını kaybetti 1 işçi yaralandı

Geçmişten Gelen İlginç Bir Ayrıntı

Şüphelinin ifadesinde yer alan bir başka dikkat çekici detay ise geçmişteki ilişkilerine dayanıyor. Betül S., emniyette verdiği ifadesinde, 'Daha önceki sevgilim avukattı. Bende yanında katiplik yaptım. Avukatlığı özendim. O ortama girmek beni mutlu etti' şeklinde konuştu.

Adana'da Sahte Kadın Avukatın Ifadesi Şaşırttı! Bakın Neden Yapmış (3)

Tutuklama Kararı

Betül S., çıkarıldığı mahkemece 'nitelikli dolandırıcılık, kamu görevinin usulsüz olarak üstlenilmesi, özel işaret ve kıyafetlerin usulsüz kullanılması ve resmi belgede sahtecilik' suçlarından tutuklandı. Emniyet birimleri, sahte avukatlık yaparak vatandaşları dolandıran şüphelinin faaliyetlerine ilişkin detaylı bir soruşturma başlattı.

Adana'da sahte kadın avukat yakayı ele verdi Adana'da sahte kadın avukat yakayı ele verdi

Kaynak: İHA