Çukurova'nın yaşam kaynağı olan Seyhan Nehri, Adana'nın turizm potansiyelini artırma etkinlikleriyle buluşuyor. Adana Büyükşehir Belediyesi'nin gondol turlarını oluşturması, yerli ve yabancılaşmanın ilgisini çekiyor. İtalya'nın ünlü turistik şehri Venedik'teki gondol deneyimi aratmayan bu turlar, palmiyeler arasında yapılan gezilerle Seyhan Nehri'nin eşsiz güzelliklerini keşfetme fırsatı sunuyor.

A W183900 08

12 Liraya Gondol Keyfi: Doğanın Kucağında Huzur Dolu Anlar

12 liralık gondollarla yapılan bu muhteşem gezide, kendilerine ait parçaları olmayan ördek ve kazaların nehirdeki serüvenine tanıklık ediyor. Seyhan Nehri'nin sakin sularında günlerin kaybolduğunu izleyen huzur dolusu yaşadıklarını anlıyorlar, bu deneyimi ömür boyu hatırlayacakları bir anıya dönüşüyorlar. Ayrıca 12'ncisi düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'na kayıtlı, gondol keyfiyle Adana'da muhteşem anılar biriktiriyorlar.

Osmanlı'nın Meşhur Lezzeti  Konya'da Yeniden Hayat Buluyor! Osmanlı'nın Meşhur Lezzeti Konya'da Yeniden Hayat Buluyor!

A W183900 07

Ziyaretçilerden Geri Dönüşler: "Çok Güzeldi!"

Gondol turuyla ilgili bilgileri paylaşan, deneyimlerini memnuniyetle ifade ediyorlar. Emine Acun, "Gondol turundan çok keyif aldım. Adana için harika bir deneyimdi. Herkese tavsiye ederim. Gondol ilk binmeye geldiğimizde çok etkilenmiştik" şeklinde konuştu. Diğer bir ziyaretçi olan Ali Kaya ise, "Gondol turunu çok beğendim. Güzel bir eğlenceydi. Herkesin denemesini tavsiye ederim. Havaların ısınmasıyla birlikte festival havası oluştu. Adana'yı keşfettik, havanın tadını çıkardık" dedi.

A W183900 09

"Fiyat Performans Dengesi: Adana'da Venedik Deneyimi"

Gondol turunun fiyatıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Saniye Yıldır, "Gondol turu gerçekten harika. Venedik'teki deneyimi aratmayacak bir atmosfer var. Fiyatı da 12 lira olması, oldukça uygun. Düşünüldüğünde, sunulan deneyim için fiyatın makul olduğu öğrenildi. Yurt sonunda gidiş Venedik'te gondol Turuna çıkamayanlar için Adana'daki bu deneyim harika bir alternatif. Hem gezip, hem de harika hikayeler mutlaka herkese tavsiye ederim" şeklinde konuştu.

A W183900 03

Kaynak: İHA