Adana'da, PK* terör örgütünün talimatıyla 5 ayrı noktada orman yangını çıkardığı gerekçesiyle tutuklanan Ali İhsan K. (24), iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 100 bin lira para cezasına çarptırılmıştı. Çukurova ilçesinde 24, 29 ve 30 Eylül ile 3 ve 4 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen bu yangınların ardından yakalanan Ali İhsan K., cezaevinde de benzer bir olaya karıştı.

Cezaevinde Yeni Suç

İddiaya göre, cezaevinde bulunduğu koğuşun yastık ve battaniyesini ateşe veren Ali İhsan K., bu eylemi nedeniyle 'kamu malına zarar verme' suçlamasıyla tekrar yargılanacak. Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan hükümlüye, cezaevinde gerçekleştirdiği bu eylem için Adana 38. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yeni bir dava açıldı.

A W227896 01 Result

Adana Karaisalı'da orman yangını Adana Karaisalı'da orman yangını

İddianamede Yer Alan Detaylar

16 Eylül 2022 tarihinde 'devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak' ve 'terör örgütü faaliyeti çerçevesinde kasten orman yakma' suçlarından hüküm giyen Ali İhsan K.'nin, cezaevinde kamu malına zarar verdiği iddianamede belirtildi. İddianamede, 'Ali İhsan K.'nin ceza infaz kurumunda kaldığı koğuşta, kurum tarafından kendisine verilmiş olan yastık ve battaniyeyi yaktığı, bu eylem sebebiyle kurum zararına neden olduğu tespit edilmiş, bu suretle sanığın üzerine atılı 'kamu malına zarar verme' suçundan cezalandırılması talep olunur' ifadeleri yer aldı.

A W227896 02 Result

Yeniden Hakim Karşısına Çıkacak

Ali İhsan K., 'kamu malına zarar verme' suçundan 1 yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle yeniden hakim karşısına çıkacak. Mahkeme, önümüzdeki günlerde bu davayı karara bağlayacak.

Mersin'de motosikletten fırlayan yolcuya başka araç çarptı Mersin'de motosikletten fırlayan yolcuya başka araç çarptı

Muğla orman yangını Denizli'ye sıçradı! Yerleşim yerleri tehlikede Muğla orman yangını Denizli'ye sıçradı! Yerleşim yerleri tehlikede

Kaynak: İHA