Adana'da bir kadının annesinin ölümüyle ilgili şüphe üzerine başlattığı hukuk mücadelesi, özel bir hastanenin fatura oyununu gün yüzüne çıkardı.

Usulsüz Fatura Edilen 25 Bin 496 Lira 50 Kuruş Tahsil Edildi

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun yaptığı incelemede, hastanenin yaşlı hastanın yoğun bakım sınıflandırmasını usulsüz bir şekilde yükselterek devletten fazla para alındığı belirlendi. SGK, faiz eklenerek hastaneden 25 bin 496 lira 50 kuruş tahsilat gerçekleştirdi.

Adana'da Hukuk Mücadelesi! Annesinin Ölümü Hastanenin Usulsüzlüğü Ortaya Çıkardı

Uzmandan kritik uyarı: Adana'nın zengin mutfağı obez yapıyor Uzmandan kritik uyarı: Adana'nın zengin mutfağı obez yapıyor

Hastane Hakkında Suç Duyurusu

Seyhan ilçesi Yurt Mahallesi'nde yaşayan Şadiye Taşdan'ın ölümüne ilişkin, özel bir hastanede yaşandığı iddia edilen ihmal ve hatalı tedavi süreci gündeme geldi. Mine Taşdan, annesinin vücudundaki yaraların tedavi sürecinde oluştuğunu ve bu durumun ölümüne neden olduğunu ileri sürerek hastane hakkında suç duyurusunda bulundu.

SGK ve İl Sağlık Müdürlüğü İnceleme Başlattı

Şikayet üzerine dava açılmayan hastane hakkında SGK inceleme başlattı. Yapılan incelemelerde yaşlı hastanın basamak sınıflandırmasının hatalı yapıldığı tespit edildi. Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen bir doktorun raporunda da hastanenin tedavisinde eksiklik olduğu belirtildi.

Adana'da Hukuk Mücadelesi! Annesinin Ölümü Hastanenin Usulsüzlüğü Ortaya Çıkardı

'Hastane Devleti Dolandırdı' İddiası 

Mine Taşdan, annesinin ölümünde hastanenin ihmalinin olduğunu söyleyerek, hukuk mücadelesi sürdüğünü ifade etti. Taşdan, hastanenin devlete yersiz fatura kestiğini ve devleti dolandırdığını iddia etti.

Adana Aladağ'da 30 öğrencilik misafirhane açıldı Adana Aladağ'da 30 öğrencilik misafirhane açıldı

Kaynak: İHA