Adana'da gül üreticileri, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne yönelik hasat yoğunluğu yaşıyor. Dalında 25 liraya satılan güller, kentteki çiçekçilerde 100-150 TL arasında alıcı buluyor. Özellikle 14 Şubat'a sayılı günler kala çiçekçiler, bu özel gün için satış potansiyeli yüksek ürünlere hazırlıklarını sürdürüyor.

Adana'da Dalında 25 Lira Olan Gül Çiçekçide Uçuyor

Sera Hasatları İle Ülke Geneline Dağılıyor

Yüreğir ilçesindeki gül seralarında sabah saatlerinden itibaren hasat için çalışmalara başlayan üreticiler, gün boyunca çiçekleri kesiyor. Mezatta satılan çiçekler, ülkenin dört bir yanındaki müşterilere ulaştırılıyor. Yoğun talep nedeniyle çiçekçiler, iç pazardaki talebin yanı sıra yurt dışındaki siparişleri de karşılamak için çaba harcıyor.

Emekli maaşlarına seyyanen zam yapılacak mı? Erdoğan'dan emekliye kötü haber Emekli maaşlarına seyyanen zam yapılacak mı? Erdoğan'dan emekliye kötü haber

Adana'da Dalında 25 Lira Olan Gül Çiçekçide Uçuyor

Fiyatlar Dalından 25, Çiçekçide 100-150 TL Arasında

Dönüme 7-8 bin adet gül verimi elde edilirken, serada dalında 25 liraya satılan gül, kentteki çiçekçilerde tanesi 100-150 TL arasında alıcı buluyor. İnternet platformlarında ise fiyatlar 150-200 TL arasında değişiyor. Gül üreticisi Ogün Severokur, seradaki fiyatların memnuniyet verici olduğunu ancak çiçekçi fiyatları ile arasındaki makasın çok açık olduğunu belirtti.

Adana'da Dalında 25 Lira Olan Gül Çiçekçide Uçuyor

Sevgililer Günü öncesi çiçekçilerin hazırlıkları hız kazandı Sevgililer Günü öncesi çiçekçilerin hazırlıkları hız kazandı

Sevgililer Gününün Kökeni ve Anlamı Nedir? Nasıl Ortaya Çıkmıştır? Sevgililer Gününün Kökeni ve Anlamı Nedir? Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Sevgililer Günü İçin Sevgiliye Mesaj: En Güzel Sevgililer Günü Mesajları! Sevgililer Günü İçin Sevgiliye Mesaj: En Güzel Sevgililer Günü Mesajları!

Kaynak: İHA