Adana'da bayram namazının kılınmasının ardından, vatandaşlar kurban kesim alanlarına akın etti. Belediyelerin ve bireysel olarak belirlenen alanlarda, birçok acemi kasap kazara kendilerini yaraladı.

A W229094 01 Result

Acemi Kasaplar Hastanelere Taşındı

Kurban kesimi sırasında yaralanan acemi kasaplar, yakınları tarafından özel araçlarla hastanelere götürüldü. Özellikle ellerinden yaralanan kasaplar, acil servislerde yoğunluğa neden oldu.

Ankara'da sağanak yağış Esenboğa Havalimanı'nı göle çevirdi Ankara'da sağanak yağış Esenboğa Havalimanı'nı göle çevirdi

A W229094 02 Result

Acil Servislerde Yoğunluk Devam Ediyor

Adana'daki hastanelerin acil servislerinde, Kurban Bayramı'nın ilk saatlerinde başlayan yoğunluk hala sürüyor. Yaralıların tedavisi için sağlık çalışanları büyük çaba sarf ediyor. Adana'da bu saate kadar 196 acemi kasabın kendini yaralayarak hastanelere başvurduğu belirtildi.

A W229094 04 Result

Kazalar Nasıl Önlenir?

Uzmanlar, kurban kesimi sırasında yaşanan kazaları önlemek için dikkat edilmesi gerekenleri sık sık hatırlatıyor. Kesim işleminin uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğini ve güvenlik önlemlerinin alınmasının önemini vurguluyorlar.

A W229094 03 Result

Diyanet Açıkladı! En Doğru Kurban Nasıl Kesilir? Kurban Kesiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Diyanet Açıkladı! En Doğru Kurban Nasıl Kesilir? Kurban Kesiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaynak: İHA