Adana'da, Yusuf Ç. (43) adlı şüpheli, Yüreğir ilçesine bağlı Ulubatlı Hasan Mahallesi ve Çamlıbel Mahallesi'nde bir firma tarafından kullanılan internet kablolarını keserek çalarken, olay anları güvenlik kameralarına yansıdı. Bu hırsızlık sonucu iki mahallede bulunan 180 evin interneti kesildi. İnternetsiz kalan mahalle sakinleri durumu firmaya bildirerek, hızla müdahale edilmesini talep etti.

Singapur'da İlk Kez 2019'dan Sonra İdam Cezası Uygulandı Singapur'da İlk Kez 2019'dan Sonra İdam Cezası Uygulandı

Olay, Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan detaylı incelemeler sonucu, çevredeki güvenlik kameralarından elde edilen görüntüler sayesinde hızla çözüme kavuştu. Hırsızlık şüphelisi Yusuf Ç., 85 metre uzunluğundaki ve toplamda 25 bin TL değerindeki internet kablosunu çaldığı anlarda kameralar tarafından kaydedilmişti.

Yusuf Ç., evinde gözaltına alındı. Emniyetteki ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen şüpheli, "Görüntülerdeki bana benziyor ama ben yapmadım" şeklinde savunma yaptı. Ancak, polisin elindeki delil ve kameralardan alınan görüntülerle şüphelinin suçüstü yakalanması sağlandı.

Yusuf Ç.'nin, hırsızlık suçundan önceki dönemlere ait birçok kaydının olduğu öğrenildi. Olayın ardından emniyet, şüpheliyi adli makamlara sevk ederek soruşturmanın devamını sağlayacak.

Kaynak: İHA