Adana'nın Kozan ilçesinde yaşanan sıcak hava dalgası, vatandaşları yaratıcı yöntemlere yönlendiriyor. Çanaklı Mahallesi'nde sulama kanalı çevresinde bulunan bir vatandaş, sıcaklıkların 40 dereceyi aştığı bir günde serinlemek için ilginç bir çözüm buldu. Ancak bu çözüm, iş makinesi operatörü tarafından daha da ilginç bir hal aldı.

23 Temmuz 2024 TV yayın akışı! Star TV,  Now TV, KANAL D, ATV, TRT 1, TV8 ve SHOW TV yayın akışı 23 Temmuz 2024 TV yayın akışı! Star TV, Now TV, KANAL D, ATV, TRT 1, TV8 ve SHOW TV yayın akışı

A W242953 01

İş makinesi operatörü, sıcaktan bunalan vatandaşı görünce hemen harekete geçti. Sulama kanalından kepçesine su alarak vatandaşın yanına yaklaşan operatör, kepçenin kovasını vatandaşın üzerine dökerek onu serinletti. Bu sıra dışı yardım anları, çevredeki bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

A W242953 02

İş makinesi operatörü, olayın ardından yaptığı açıklamada, 'Vatandaşımızın sıcaktan etkilenmesini gördüm, elimden gelen yardımı yapmak istedim. Kepçeyle su serpmek aklıma gelen ilk çözüm oldu, umarım biraz olsun rahatlamıştır' dedi.
 

Adana'da motosikleti sahibiyle birlikte çaldı! Adana'da motosikleti sahibiyle birlikte çaldı!

Kaynak: İHA