Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Samet Güdük makamında uğradığı silahlı saldırı düzenlendi. Samet Güdük saldırı sonucu yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Diğer yandan Güdük'ü tabanca ile vurup ağır yaralayan belediye çalışanı Mikail G.'nin tabancayla havaya ateş ederken görüntüsü ortaya çıktı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürüne Silahlı Saldırı

Saldırı Detayları

Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Reşatbey Mahallesi Adana Büyükşehir Belediye binasında meydana geldi. İddiaya göre; belediye halk ekmekte çalışan Mikail G., özel kalem vekili Samet Güdük ile konuşmak için makamına gitti. Bir süre sonra aralarında tartışma yaşanınca Mikail G. yanında bulundurduğu tabanca ile Samet Güdük’ü yaraladı. Yaralanan Güdük’ün ameliyatı devam ederken durumunun ağır olduğu öğrenildi. 

İlk İfadesi Ortaya Çıktı

Suç aletiyle polise olan şüpheli Mikail G., ilk ifadesinde, 'Beni dolandırdı, bundan dolayı vurdum' dediği öğrenildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürüne Silahlı Saldırı

Saldırının Sebebi Ne? Adana Valiliği'nden Açıklama

Adana Valiliği saldırı sebebinin alacak verecek meselesi olduğunu duyurdu. Valilikten şu açıklama yapıldı:

'Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük, Adana Büyükşehir Belediyesi içerisinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır bir şekilde yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede ameliyata alınmıştır. Olayın alacak verecek meselesi yüzünden Adana-1980 doğumlu, Belediye Halk Ekmek çalışanı M.G. isimli şahıs tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmiş, şüpheli şahıs suç aleti ile birlikte olay akabinde yakalanmıştır.'

Beykoz Örnekköy'de Fabrikada Yangın: İtfaiye Ekipleri Alevlerle Mücadele Ediyor Beykoz Örnekköy'de Fabrikada Yangın: İtfaiye Ekipleri Alevlerle Mücadele Ediyor

Saldırganın, Başkan Karalar Ile Fotoğrafları Çıktı

Saldırganın, Başkan Karalar ile Fotoğrafları Çıktı

Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Samet Güdük'e silahlı saldırı düzenleyen zanlı Miakil G.'nin, Başkan Zeydan Karalar ile fotoğrafları da ortaya çıktı.

Saldırganın, Başkan Karalar Ile Fotoğrafı Çıktı

Başkan Karalar'dan İlk Açıklama: Geldi bana yalvardı, işe aldım

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük'ün kaldırıldığı hastaneye geldi. Hastane çıkışında açıklama yapan Başkan Karalar, 'Bizim işe aldığımız birisi, karısı kovmuş evden. Geldi bana yalvardı, 'karımla konuş' dedi, ben karısıyla konuştum. Senin eşini işe alacağız kovma adamı, işe aldım. Böyle bir şey aklımızın ucundan geçmez gelmiş orada konuşmuş. Ayrılırken 'Kusura bakma' demiş, sıkmış. Personel olduğu için üstünü arama gereği duyulmamış. Personel olmasa zaten orada güvenlik tedbirleri var ama sürekli bizim elamanlarımız bir şey diyemiyorum yani' şeklinde konuştu.

Başkan Karalar'dan İlk Açıklama Geldi Bana Yalvardı, Işe Aldım

Samet Güdük'ün Sağlık Durumu

Zeydan Karalar, Güdük'ün sağlık durumu için de, 'Durumu biraz kritik. Doktorlar müdahaleleri yapıyor. Dışarıda ki hastaneden de doktorlar geldi. Dualarımızı eksik etmeyeceğiz, ben onun gençliğine direncine güveniyorum' dedi.

Özel Kalem Müdür Vekilini Vuran Şahıs Büfelerde Ekmek Satışı Yapıyormuş

Güdük'ü vuran şüpheli Mikail G.'nin 3 yıl önce işe alındığı büfelerde ekmek satış elamanı olarak çalıştığı ortaya çıktı.Şüphelinin sabit bir büfede çalışmadığı eleman ihtiyacı olan ekmek büfelerinde görevlendirildiği belirtildi.

Özel Kalem Müdür Vekilini Vuran Şahıs Büfelerde Ekmek Satışı Yapıyormuş

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden Resmi Açıklama Geldi

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden gelen resmi açıklamada ise şöyle denildi: 'Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük’e silahlı saldırı gerçekleştiren şahıs, Adana Büyükşehir Belediyesi personeli olup, yoksulluğunu anlattığı, geçinmek için çalışmak zorunda olduğunu ilettiği, ailevi sıkıntılarını paylaştığı Başkan Zeydan Karalar tarafından işe alınan bir kişi. Saldırıya uğrayan Özel Kalem Müdür Vekilimiz Samet Güdük’e, milyonlarca liralık borç verecek mali gücünün bulunması mümkün görünmediği gibi, Samet Güdük’ün de insanlarla sorunlu şekilde mali iletişime geçecek bir kişilikte olmadığını, ilişkileri iyi, kişisel husumeti bulunmayan, temiz kalpli bir insan olduğunu, onu tanıyan herkes bilir. Olayın, saldırganın ifadesinde iddia ettiği gibi para meselesi nedeniyle gerçekleştirilmiş olma ihtimali, sadece bir olasılık olarak ortada dururken, saldırganın ifadesinin, bazı iletişim kanallarında tek gerçek gibi yer alması son derece üzücü. Güvenlik güçlerimizin tahkikatı sonucu gerçekler ortaya çıkacaktır.'

Muhittin Böcek'ten 'Geçmiş Olsun' Mesajı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medyadan Samet Güdük için mesaj yayınladı ve, '

Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar'ın Özel Kalem Müdürü Samet Güdük'ün makamında silahlı saldırıya uğradığını üzülerek öğrendim. Samet kardeşimize acil şifalar diliyor, gerçekleştirilen saldırıyı kınıyorum.' dedi.

Muhittin Böcek'ten 'Geçmiş Olsun' Mesajı

Samet Güdük Kimdir?

Adanalı olan Samet Güdük, Adana Büyükşehir Beledye Başkanı Zeydan Karalar'ın Özel Kalem Müdürü görevini üstleniyor. Evli olduğu belirtilen Güdük, belediyede Mikail G. tarafından silahlı saldırıya uğradı. Vücuduna 3 kurşun isabet eden Güdük ağır yaralandı. 

Adana'da kaza sonrası silahlar çekildi! Adana'da kaza sonrası silahlar çekildi!

Kaynak: İHA