Adana'nın Aladağ ilçesine bağlı Pos Mahallesi Kökez mevkisinde, bilinmeyen kişi veya kişilerin anız yakması sonucu yangın çıktı. 

Vatandaşların ihbarı üzerine hemen harekete geçen Orman Bölge Müdürlüğü Feke Orman İşletme Şefliği ekipleri, yangına karadan ve havadan müdahale etmeye başladı. İki helikopter ve iki uçakla havadan müdahale edilirken, karadan da çok sayıda işçi ve arazöz ile söndürme çalışmaları sürdürüldü.

Aw231027 02 (1) Result

Jandarma Ekipleri Tutanak Tutup Araştırma Başlattı

Yangının çıkış sebebini belirlemek amacıyla jandarma ekipleri de çalışma başlattı. Kökez mevkisindeki anız yangınıyla ilgili soruşturma derinleştirilirken, yangının kontrol altına alınması için yoğun çaba harcandı.

Elazığ'da İnşaat Şantiyesinde Elektrik Akımına Kapılan İşçi Hayatını Kaybetti Elazığ'da İnşaat Şantiyesinde Elektrik Akımına Kapılan İşçi Hayatını Kaybetti

A W231027 04 Result

Kontrol Altına Alındı

Aladağ ilçesine bağlı Pos Mahallesi Kökez mevkiinde anız yakımı sonrası çıkan orman yangını Orman Bölge Müdürlüğü Feke Orman İşletme Şefliğine bağlı ekiplerin 2 uçak ve helikopter ile hem havadan hem de karadan müdahalesiyle kontrol altına alındı. Soğutma çalışmasına başlandı. 

A W231027 05 Result

Adana'da Silah Operasyonu! Makineli Tüfek ve Tabanca Bulundu Adana'da Silah Operasyonu! Makineli Tüfek ve Tabanca Bulundu

Kaynak: İHA