Afrika'dan gelen sıcak hava dalgasıyla birlikte Türkiye'nin en sıcak illerinden biri olan Adana'da, termometreler 44 dereceyi gösterdi. Meteorolojinin hava sıcaklığını 38 derece olarak belirlediği kentte, nemle birlikte hissedilen sıcaklık 48 dereceyi buldu. Sıcak havadan bunalan çocuklar sulama kanallarına akın ederken, vatandaşlar ise parkları serinlemek için tercih etti.

A W241874 02 Result

Çocuklar Havuz İstiyor

Sulama kanalında serinleyen çocuklardan Yusuf Taşkıran, yetkililere seslenerek, 'Devletimiz bize bir havuz açsa 10 numara olur. Biz burada kimseyi yüzdürmeyiz. Buradan özellikle belediyelere sesleniyorum. Yazık günah, küçük çocuklar boğuluyor. Buraya bir havuz yaparlarsa kesinlikle burada yüzmeyiz. Havuzlar pahalı olunca gelip burada kanalda yüzüyoruz' dedi.

Samsun'da baraj manzaralı açık tuvalet sosyal medyada gündem oldu Samsun'da baraj manzaralı açık tuvalet sosyal medyada gündem oldu

A W241874 04 Result

Yaklaşık 4 yıldır kanallarda yüzdüğünü belirten Gökhan Yüksel ise, 'Alıştık artık. İyi yüzdüğümüz için tehlikeli değil. Ölüm Allah'ın emri' şeklinde konuştu.

A W241874 06 Result

Parklarda Serinleme Çabası

Parkta ağaçların gölgesinde serinlediğini belirten emekli Salim Kaptan ise, 'Adana bilindiğinden daha sıcak. Millet kaçacak yer arıyor. Çukurova'nın nem durumu zaten meşhur. Günde 2 sefer banyo yapıyoruz ama nafile' dedi.

A W241874 03 Result

Adana'da kavşak kazası: 1 ölü, 1 yaralı Adana'da kavşak kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Kaynak: İHA