Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde, 4 Temmuz Mahallesi 204. Cadde'de bulunan dört katlı binanın en üst katında, 22 Nisan 2023 tarihinde kan donduran bir cinayet işlendi.

İddiaya göre, Emre T. (30), ağabeyi Murat Can T.'yi (32) uyurken bıçaklayarak öldürdü ve olay yerinden kaçtı. Emre T., yaklaşık bir kilometre uzaklaşmasının ardından şüpheli tavırları ve elindeki bıçakla devriye gezen polis ekiplerinin dikkatini çekti. Polislere "Ağabeyimi öldürdüm" diyerek cinayeti itiraf eden Emre T. gözaltına alındı. Olay yerinde yapılan incelemede Murat Can T.'nin hayatını kaybettiği belirlendi ve boğazı ile cinsel organının kesildiği tespit edildi.

Cezai Ehliyeti Tam Çıktı

Sanık Emre T., Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "canavarca hisle eziyet çektirerek öldürme" suçundan yargılanmaya devam ediyor. Duruşmada tutuklu sanık Emre T., avukatı ve babası N.T. hazır bulundu. Mahkemeye sunulan raporda, sanığın cezai ehliyetinin tam olduğu belirtildi. Rapora ilişkin söz hakkı verilen sanık, "Bir diyeceğim yok" dedi.

Kaçak Kazı Yapan İki Kişi Kazdıkları Çukurda Zehirlenerek Hayatını Kaybetti Kaçak Kazı Yapan İki Kişi Kazdıkları Çukurda Zehirlenerek Hayatını Kaybetti

Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Talebi

Cumhuriyet savcısı mütalaasında, sanığın canavarca hisle kardeşe karşı kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti. Sanık avukatının savunma için süre talep etmesi üzerine, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilerek duruşma ertelendi.

Sanığın İlk Duruşmadaki Savunması

Sanık Emre T., ilk duruşmasında, ağabeyinin çocukken kendisine cinsel istismarda bulunduğunu iddia etmişti. "Beni sakinleştiren tek şey uyuşturucuydu. Cinsel olay bir kez oldu ancak ağabeyimin beni dövdüğü ve tehdit ettiği zamanlar da vardır. Sebepsiz yere kimse abisini öldürmez. Olaydan bir gün önce babama maruz kaldığım olayı anlattım. O gece ailecek kaldığımız eve gitmedim. Olayları babama anlattığım sırada gömleğimi yırtmıştım, sabah üstümü değiştirmek için eve gittiğimde ağabeyim bana, 'Babama ne anlattın şerefsiz' dedi. Sonrasında yaşananları hatırlamıyorum. Sonrası aklıma parça parça geliyor ancak hatırlamak istemiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: İHA