Garanti BBVA Ödeme Sistemleri (GÖSAŞ), EURO 2024 karşılaşmalarında Türkiye'nin oynadığı maçlar sırasında Garanti BBVA kartları ile yapılan harcamaların özetini paylaştı. Araştırmaya göre, Türkiye'nin turnuvada oynadığı her maçta, kredi kartı kullanımı giderek azaldı.

Bankada yeni mevduat faizi oranları şaşırttı! İşte yeni oranlar Bankada yeni mevduat faizi oranları şaşırttı! İşte yeni oranlar

Ay-yıldızlıların F Grubu'nda sırasıyla Gürcistan, Portekiz ve Çekya ile oynadığı maçlarda kredi kartı kullanımı sırasıyla yüzde 22,2, yüzde 25,6 ve yüzde 29,4 oranında düştü. Millilerin son 16 turunda Avusturya ile oynadığı karşılaşmada ise kart aktivitelerinde yüzde 36,5'e kadar düşüş yaşandı.

Yemek Siparişlerinde Artış

Türkiye'de milli maçlar, yemek siparişlerine yönelik harcamaları da etkiledi. Maç öncesi yemek siparişleri, 19.00'da başlayan Gürcistan ve Portekiz maçlarında sırasıyla yüzde 30 ve yüzde 40 artarken, 22.00'de başlayan Çekya ve Avusturya maçlarında yüzde 15 ila yüzde 20 arası artış gösterdi.

GÖSAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, milli maçların yoğun ilgi görmesi ve taraftarların ekran başında vakit geçirmesi, kredi kartı kullanım oranlarındaki düşüşün ve yemek siparişlerindeki artışın temel sebepleri arasında yer alıyor.

Çeyrek finaldeyiz! Euro 2024 Türkiye Avusturya maç özeti Çeyrek finaldeyiz! Euro 2024 Türkiye Avusturya maç özeti

Kaynak: AA