“7. Akra Caz Festivali” Antalya’da Başlıyor

Antalya’da düzenlenecek olan “7. Akra Caz Festivali”, 24 Mayıs’ta başlayacak. Festival, çağdaş cazın yanı sıra funk, rock, Latin, soul, pop ve elektronik tarzları da harmanlayan performanslarla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Etkinlikler, Akra Otel’in açık hava sahnesinde gerçekleştirilecek.

Festivalde Kimler Sahne Alacak?

Festival boyunca birçok ünlü isim sahne alacak. Bunlar arasında Dany BrillantIbrahim MaaloufIgor ButmanLarisa DorinaMoskova Caz OrkestrasıAziza Mustafa ZadehRalf CettoSimon ZimbardoKerem GörsevFerit OdmanVolkan HürseverEngin RecepoğullarıBarış Doğukan YazıcıBulut GülenJudith HillEggmann QuartetEsra Gürçay QuintetDila Bahar QuartetNubya GarciaFazıl SayEylül ErgülAkra Jazz BandCem TuncerSerdar BarçınOzan ÇelikelBarış Dağhan ve Yekta Kopan bulunuyor.

Festivalin Açılışı ve Konserler

Festivalin açılışını, Küba, Porto Riko, Akdeniz ve Fransız ritimlerini cazla harmanlayan sanatçı Dany Brillant yapacak. Kendine has stiliyle, trompetin önde gelen isimleri arasında yer alan Ibrahim Maalouf, “Ibrahim Maalouf & The Trumpets of Michel Ange” projesiyle 26 Mayıs’ta sahne alacak.

Festivalin daimi konuklarından, dünyaca ünlü saksafon sanatçısı ve Rusya’nın caz elçisi Igor Butman ve alanında usta isimlerden oluşan Moskova Caz Orkestrası’na, ünlü Rus caz ve halk sanatçısı Larisa Dolina’nın eşlik edeceği konser ise 29 Mayıs’ta gerçekleşecek.

Antalya'da 52 gayrimenkul kiraya verilecek! Antalya'da 52 gayrimenkul kiraya verilecek!

Fusion ve caz türündeki eserleriyle tüm dünyada büyük ilgi gören, piyanist, besteci ve şarkıcı Aziza Mustafa Zadeh, 31 Mayıs’ta sahnede olacak. Azerbaycanlı sanatçıya Ralf Cetto (bas) ve Simon Zimbardo (vurmalılar) eşlik edecek.

Caz dünyasının önde gelen isimlerinden piyanist ve besteci Kerem Görsev, yeni albümü "Lost Ghost"un Türkiye prömiyeriyle 1 Haziran’da sanatseverlerle buluşacak.

Festival, 6 Haziran’da şarkıcı ve söz yazarı Judith Hill’in konseriyle devam edecek. Ödüllü saksafoncu ve besteci Nubya Garcia da 8 Haziran’da cazseverlerle buluşacak.

Festival, 11-12 Haziran’da dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın iki konseriyle sona erecek. Bu festival, caz ve dünya müziğinin ünlü isimlerini bir araya getirerek unutulmaz bir müzik ziyafeti sunmayı hedefliyor.

Kaynak: Haber Merkezi