1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde, İstanbul'da polisle çatışmalara giren göstericilerden 65 kişi adliyeye sevk edildi. Taşkınlık yapan ve polis ekiplerine saldıran bu gruplar, çeşitli noktalarda bariyerlerle kapatılan alanları aşmaya çalıştı ve güvenlik güçlerine taş, sopa ve demir çubuklarla saldırdı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Gereği yapıldı-13" operasyonu kapsamında, 1 Mayıs olaylarına karışan kişilere yönelik yeni gözaltılar yapıldığını bildirmişti. Gözaltına alınan toplam 217 kişiden 182'si emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı. Ancak 28 polisin yaralandığı olaylarla ilişkisi olduğu tespit edilen 65 kişi adliyeye sevk edildi.

Gözaltında tutulan zanlıların ifade işlemleri İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde tamamlandı. Sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen 65 kişi için yasal süreç başlatıldı.

Mardin'in Midyat İlçesinde Kadın Cinayeti: Eşi Tarafından 10 Yerinden Bıçaklandı Mardin'in Midyat İlçesinde Kadın Cinayeti: Eşi Tarafından 10 Yerinden Bıçaklandı

Olaylar sırasında, kamu düzenini bozan ve güvenlik güçlerine zarar veren kişilere karşı alınan bu önlemler, Emniyet ve İçişleri Bakanlığı tarafından kararlılıkla sürdürülüyor. Kamu güvenliğini sağlamak amacıyla yürütülen bu operasyonların devam edeceği açıklandı.

Kaynak: İHA