Oba Makarnacılık halka arzı tamamlandı! Oba Makarna kaç lot verdi? Oba Makarnacılık halka arzı tamamlandı! Oba Makarna kaç lot verdi?

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları hakkında bir genelge yayımladı. Bu genelgeye göre, Zorunlu Trafik Sigortası prim teklifi alamayanlar için azami prim tutarı SEDDK tarafından belirlenecek.

SEDDK'nın açıklamasına göre, aylık düzenlenen poliçe sayısının bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 30 veya daha fazla azalması, düzenlenen poliçe sayısı itibarıyla aylık pazar payı oranının aynı döneme ilişkin kasko branşı pazar payı oranının yüzde otuz veya daha fazla altında olması, belirtilen tarife basamaklarında aylık ve haftalık düzenlenen trafik sigortası poliçe sayısına göre belirlenen oranların altında kalması gibi durumlar, poliçe düzenlemekten kaçınma olarak değerlendirilecek.

Ayrıca, tüzel kullanım tipindeki motorlu araçlarda aylık ve haftalık düzenlenen trafik sigortası poliçe sayılarının ve özel kullanım tipinde düzenlenen trafik sigortası poliçe sayılarının belirli oranların altında kalması da aynı değerlendirmeye tabi tutulacak.

Bu düzenlemeyle birlikte, Zorunlu Trafik Sigortası prim teklifi alamayan kişilere yönelik azami prim tutarı, SEDDK tarafından belirlenecek. Ayrıca, son fiyat güncellemesi sonrasında Zorunlu Trafik Sigortası fiyatlarında yüzde 10'luk bir zam yapıldığı ve yeni yılda en düşük trafik sigortasının fiyatının 3 bin 706 liraya çıktığı belirtilmiştir.

Kaynak: Haber Merkezi