Gazipaşa’da Geri Dönüşüm Konteynerinde Yangın Gazipaşa’da Geri Dönüşüm Konteynerinde Yangın

Zonguldak'ta ailesi tarafından kayıp ihbarı yapılan Afganistan vatandaşı Vezir Mohammad Nourtani'nin (50) c*sedi ormanlık alanda yanmış halde bulundu. Olayla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanık hakkında kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezası talep edildi.

Ormanlık Alanda Yanmış C*set Bulundu

Geçen yıl Kasım ayında ailesi tarafından kayıp ihbarı yapılan 50 yaşındaki Afgan maden işçisi Vezir Mohammad Nourtani'nin yanmış c*sedi bulundu. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame doğrultusunda 3'ü tutuklu 6 sanık hakkında soruşturma başlatıldı.

A W168030 01

Gündelik İşçilik Yapan Nourtani Ağır Yaralandı

Nourtani'nin Kilimli ilçesindeki ruhsatsız maden ocağında gündelik işçi olarak çalışmaya başladığı, bir kaza sonucu vagonun çarpmasıyla ağır yaralandığı belirtildi. İlk müdahalesi yapıldıktan sonra Nourtani'nin hayatta olduğu ifade edildi.

A W168030 03Cinayetin Detayları ve İddianame

İddianameye göre, Nourtani'nin c*sedi bulunduğunda vücudunun yanmış olduğu ve teşhis edilebilir durumda olduğu belirtildi. Olayın detayları arasında şüphelilerin c*sedi ortadan kaldırmak için battaniyeye sarıp, araçla çevreyi dolaştıkları ve akaryakıt istasyonundan benzin alarak c*sedi yakmak için uzak bir yere götürdükleri yer alıyor.

Olayın Adli Boyutu ve Soruşturma

Soruşturma kapsamında şüphelilerin ruhsatsız işletilen madende yaşanan olayı gizlemek ve kazanç elde etmek amacıyla Nourtani'yi öldürdükleri iddia edildi. Ayrıca işyeri sahiplerinin kusurlu olduğu ve işçinin de tali kusurlu olduğu belirlendi.

Kaynak: İHA