Gazipaşa’da İnşaat İşçisi Düştü! Gazipaşa’da İnşaat İşçisi Düştü!

Zonguldak Valiliği, 19 Kasım 2023 tarihinde Karadeniz Ereğli ilçesinde battığı bildirilen "Kafkametler" adlı yük gemisinin kayıp personelini arama çalışmalarına ilişkin son durumu kamuoyuyla paylaştı.

Arama kurtarmanın beşinci gününde gemideki durum

Valilikten yapılan açıklamada, gemideki arama kurtarma çalışmalarının beşinci gününde, geminin içindeki 5 personelin cansız bedenlerine ulaşıldığı ancak diğer 7 kişinin hala kayıp olduğu belirtildi. ARAS Gemi Kurtarma ve Enkaz Kaldırma Şirketi'nin yürüttüğü çalışmalarda enkazın çevresi ve altının tarandığı, ancak herhangi bir cenaze emaresine rastlanmadığı ifade edildi.

Zonguldak Valiliği'nden batan yük gemisiyle ilgili son durum açıklandı

İlerleyen süreç ve koordinasyon

Açıklamada, kayıp mürettebatın bulunması için yapılan arama çalışmalarının ilgili kurumların koordinasyon ve işbirliğiyle sürdürüldüğü belirtildi. Periyodik istişare toplantılarıyla tüm olasılıkların titizlikle değerlendirildiği ve somut bir gelişme yaşandığında halkla paylaşılacağı vurgulandı.

Olayın detayları hatırlatıldı

Zonguldak Valiliği'nin açıklamasında, "Kafkametler" adlı yük gemisinin Rusya'nın Temryuk Limanı'ndan aldığı yükü Türk mürettebatıyla Aliağa Limanı'na götürürken olumsuz hava koşulları nedeniyle Ereğli Limanı'nda batması olayının detayları hatırlatıldı. Gemideki 12 kişilik Türk mürettebattan 5'inin cesedine ulaşılmıştı.

Kaynak: AA