Ankaragücü Beşiktaş Maç Sonucu Ankaragücü Beşiktaş Maç Sonucu

Antalya Belek'teki Megasaray Tenis Akademi'sinde düzenlenen ve Antalya'nın ilk WTA turnuvası olan Megasaray Hotels Open'da milli tenisçi Zeynep Sönmez, ilk turda dünya eski 39 numarası ve turnuvanın 8 numaralı seri başı Fransız tenisçi Fiona Ferro'yu yenerek ikinci tura yükseldi.

Bir Sonraki Turda Zafer

Zeynep Sönmez, ikinci turda kariyerinin en iyi sıralamasına sahip olan Alman raket Ella Seidel ile mücadele etti. Daha önce 2023 yılında Andorra'da WTA 125 turnuvasında yenilen Sönmez, bu kez 4-6, 6-1, 6-2'lik setlerle galip geldi ve adını son sekiz raket arasına yazdırdı.

Çeyrek Final Heyecanı

Çeyrek finalde Zeynep Sönmez, dünya 151 numarası Japon raket Moyuka Uchijima ile karşılaşacak. Karşılaşma yarın merkez kortta 11.00'de başlayacak.

Sönmez'in Mutluluğu

Dünkü maçın uzun sürmesi nedeniyle maça biraz yorgun başladığını belirten Zeynep Sönmez, "Maç ilerledikçe açıldım. Geçen senenin sonunda yenildiğim bir oyuncuydu. Bu sefer biraz daha farklı bir taktikle çıktık ve takımımla konuştuk. İyi işlediğini düşünüyorum. Çok yetenekli ve genç bir oyuncu. Geleceğinin çok parlak olduğundan eminim. Bugün kazanabildiğim için çok mutluyum" dedi.

Kaynak: İHA