Bir şirketin, Zeynep Bastık ve Edis ile 3 konserlik anlaşma yaparak 13 milyon TL ödediği ancak sanatçıların konsere çıkmayarak parayı da iade etmedikleri iddiası, sanatçıların basın danışmanı tarafından yalanlandı. Basın danışmanı, çıkan haberlerin tamamen asılsız olduğunu ve asıl mağdurun kendileri olduğunu belirtti.

Zeynep Bastık Ve Edis 13 Milyon'nun Üstüne Yattı! İddialara Yanıt Geldi 1 (3)

“13 Milyon TL Alıp Konsere Çıkmadılar” İddiası

Bir şirket, Zeynep Bastık ve Edis’i hedef alarak yaptıkları açıklamada, sanatçıların 3 konser vermeleri karşılığında 400 bin Euro (yaklaşık 13 milyon TL) aldıklarını, ancak konserlerini iptal ettiklerini ve aldıkları ücreti iade etmediklerini iddia etti.

Sanatçıların Şirketinden Açıklama: “Asılsız ve İtibarımıza Zarar Veriyor”

Edis ve Zeynep Bastık’ın basın danışmanı Özgür Aras’ın şirketinden yapılan basın açıklamasında, söz konusu iddiaların yalanlandığı belirtildi. Açıklamada, “Bugünlerde bazı basın yayın organlarında sanatçı Zeynep Bastık ve Edis Görgülü hakkında asılsız ve gerçek dışı iddialar ve haberler yer almaktadır. Bu iddialara konu haberlerin, kişilik haklarımıza zarar vermek, itibarımız zedelemek ve tarafımızı yıpratmak amacıyla yapılmış olduğu açıkça ortadadır.” ifadelerine yer verildi.

“Şirket Konserleri 3 Kez Erteledi”

Streetlife isimli şirket ile Avrupa’nın farklı şehirlerinde ve farklı günlerde yapılacak konserlerle ilgili sözleşmeler imzalandı. Ancak, sözleşmelere göre yapılması kararlaştırılan konserler, Streetlife şirketinin isteği ve bu şirket yetkilileri tarafından gönderilen e-maillere dayalı olarak 3 defa iptal edildi. Streetlife şirketinin konserleri iptal etmesi tamamen bu şirketin iradesi ve sorumluluğunda gerçekleştirildi.

Zeynep Bastık Ve Edis 13 Milyon'nun Üstüne Yattı! İddialara Yanıt Geldi 1 (2)

Ünlü Oyuncu Tolga Savacı Hayatını Kaybetti Ünlü Oyuncu Tolga Savacı Hayatını Kaybetti

“Bahsedilen Ücret Ödenmedi”

Yapılamayan bu konserlerden ötürü hem sanatçılar hem de Avrupa’da yaşayan dinleyiciler büyük mağduriyetler yaşadı. Bu durum, konserlere katılabilmek amacıyla bilet alan ve sonrasında bilet iptali ile karşılaşan dinleyicilerin güven duygusunun kırılmasına sebep oldu ve sanatçıların toplum nezdindeki imajını ve itibarını zedeledi. Haberlerde yer alan iddiaların asılsız olduğu ve söz konusu haberlerin sanatçıların mağduriyetine sebep olduğu belirtildi. Haberlerde yer alan rakamların gerçeği yansıtmadığı, böyle bir bedelin sanatçılara ödenmediği ve her konser sözleşmesinde olduğu üzere yapılan ön ödemelerin konser öncesi avans ödemesi niteliğinde cüzi bir rakama karşılık geldiği açıklandı. Söz konusu iddiaların, sanatçıların özel hayatına ve onuruna yapılan haksız saldırılar olduğu belirtildi. Haberlerde yer alan iddiaların asılsız olduğu ve söz konusu bu haberlerin sanatçıların mağduriyetine sebep olduğu belirtildi.

Kaynak: Haber Merkezi