Sunucu Nur Viral, son dakika haberiyle izleyicilerini şok etti. Canlı yayında gözyaşları içinde, sevilen islam alimi Yusuf Kavaklı'nın hayatını kaybettiğini duyurdu.

Yusuf Kavaklı Kimdir?

Yusuf Kavaklı, 1946 yılında Sivas'ta doğdu. İlköğrenimini doğduğu köyde tamamladıktan sonra İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden (1970) ve İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nden (1974) mezun oldu.

Yusuf Kavakli Hayatini Kaybetti 1100X650

Yusuf Kavaklı Nerenin Müftüsüydü?

Yusuf Kavaklı, İmam-Hatip olarak kariyerine başladı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Belçika'ya din eğitmeni olarak gönderildi (1982). Türkiye'ye döndükten sonra Silivri Merkez Vaizi olarak görev yaptı ve sonrasında Küçükçekmece'ye kurucu müftü olarak atandı, bu görevini 14 yıl boyunca sürdürdü.

Yusuf Kavaklı Hangi Görevlerde Bulundu?

Emekli olmadan önce İstanbul İl Müftü Yardımcılığı görevinde bulunan Kavaklı, çeşitli televizyon programlarına katılarak dini konularda soruları cevapladı ve zaman zaman sosyal medyada da gündem oldu.

2024-2025 ücretli öğretmenlik başvuruları başladı! Başvuru nasıl yapılır? 2024-2025 ücretli öğretmenlik başvuruları başladı! Başvuru nasıl yapılır?

Yusuf Kavaklı Hayatını Kaybetti!

Nur Viral Açıkladı!

Nur Viral, Yusuf Kavaklı'nın vefatını duyururken yayında zor anlar yaşadı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Çok acı bir haberle güne başladım. Çok kıymetli hocamız Yusuf Kavaklı vefat etti. Hepimizin başı sağolsun. Rabbim kıymetli eşine ve sevdiklerine dayanma gücü versin." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi