Edirne şehir merkezinde bulunan Diş Sağlığı Polikliniği'nde görev yapan Yunanistan uyruklu diş hekimi O.M., tedavi ettiği 16 yaşındaki kız hastasına c*nsel ist*smarda bulunduğu iddia ediliyor. Mağdurun ailesinin durumu öğrenmesi üzerine polis ekipleri harekete geçerek şüpheli hekimi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan 42 yaşındaki diş hekimi O.M., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Sulh ceza mahkemesi tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilen hekim, 53 gün sonra adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Mağdur aile, hekimin kaçma ihtimali ve mağdurlar ile tanıklara baskı yapılma korkusuyla endişeli.

Kız kavgasında döverek öldür*len öğrencinin ailesi adalet istiyor Kız kavgasında döverek öldür*len öğrencinin ailesi adalet istiyor

Ailenin Acılı Çığlığı: Kızım İntihara Kalkıştı

Mağdur kızın annesi E.K., yaşananları gözyaşları içinde anlattı. Kızının diş tedavisi için gittiği klinikte hekimin c*nsel ist*smarına maruz kaldığını belirterek, hekimin mesajlarla tac*z ettiğini ve kızına rahatsız edici isteklerde bulunduğunu dile getirdi. Aile olarak bu durumu yargıya taşıdıklarını ve psikolojik olarak zor bir süreçten geçtiklerini ifade etti.

Adalet Talebi: Mağduriyetin Giderilmesini İstiyoruz

Mağdurun avukatı Şencan Taştan, yaşanan olayı kınayarak adaletin tecelli etmesi gerektiğini vurguladı. Hekimin 53 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılmasının aile ve mağdur üzerinde olumsuz etkileri olduğunu belirtti. Taştan, hukukun herkes için önemli olduğunu ve benzer durumların yaşanmaması için gerekenin yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA