İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, organize suç örgütüne yönelik Tekirdağ Çorlu'da gerçekleştirilen "Mahzen-19" operasyonları kapsamında, elebaşılığını Barış Boyun'un yaptığı örgüte yönelik 3 gün süren operasyonlarda 13 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Mahzen-19" operasyonları hakkında bilgi verdi. Bakan Yerlikaya, örgütün elebaşısı Barış Boyun'un yurtdışına kaçtığını belirttiği organize suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonların başarılı bir şekilde sonuçlandığını vurguladı.

Suikast Hazırlığı Tespit Edildi

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Başkanlığı tarafından koordine edilen operasyonlar neticesinde, Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ve Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin çalışmaları sonucunda suikast hazırlığı içinde oldukları belirlenen örgüt üyelerinin yakalandığı belirtildi. Şüphelilerin, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kasten adam öldürme, silahlı saldırı ve adam öldürme teşebbüsü gibi suçları işledikleri tespit edildi.

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde toprak kayması: Kurtarma çalışmaları sürüyor Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde toprak kayması: Kurtarma çalışmaları sürüyor

Silah ve Malzemelere El Konuldu

Operasyonlar sırasında bir lav silahı, üç el bombası, bir AK-47 uzun namlulu otomatik silah, iki tabanca, bir pompalı tüfek, 74 AK-47 fişeği, bir AK-47 şarjörü, beş tabanca şarjörü, 15 tabanca fişeği, 31 pompalı tüfek kartuşu, üç kar maskesi ve iki çalıntı plakasız motosiklete el konuldu.

Kaynak: İHA