31 Mart'ta gerçekleştirilen Mahalli İdareler seçiminde, Nevşehir Belediye Başkanı olarak seçilen İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Rasim Arı, oyların büyük bir çoğunluğunu aldı. İYİ Parti'nin Türkiye genelinde kazandığı tek il ise İYİ oldu.

A W174267 07 Result

Rasim Arı, Yeniden Belediye Başkanı Seçildi

Mahalli İdareler seçimlerinin ardından kesin olmayan sonuçlara göre, Nevşehir'in yeni Belediye Başkanı, 3 yıl aradan sonra tekrar Rasim Arı oldu. 2019 seçimlerinde AK Parti adayı olarak seçilen ve Nevşehir Belediye Başkanlığını kazanan Rasim Arı, 21 ay görev yaptıktan sonra istifa etmişti. Genel seçimlerde İYİ Parti'den Milletvekili Adayı olan Rasim Arı, 31 Mart seçimlerinde de İYİ Parti'den Nevşehir Belediye Başkanı adayı oldu.

Yüksek Seçim Kurulu'ndan Ordu kararı! Ordu'da seçimler tekrarlanacak mı? Yüksek Seçim Kurulu'ndan Ordu kararı! Ordu'da seçimler tekrarlanacak mı?

Türkiye'de Seçim Sonuçları 2024 Türkiye'de Seçim Sonuçları 2024

A W174267 05 Result

Halka Seslendi

Kesin olmayan sonuçlara göre Nevşehir Belediye Başkanlığını kazanan Rasim Arı, parti binası önünde halka seslendi. Konuşmasında, 'Bizi bir araya getiren Nevşehir'im, bu zafer hepimizin zaferidir. Nevşehir evladına sahip çıktığını bir kez daha gösterdi. Beni o makama layık gören sizlere şükranım. Bizi hiçe saydılar, hafife aldılar. Ama gördüğünüz gibi milletin iradesi üzerine bir güç yok olduğunu anladılar. Sadece merkez değil tüm ilçeleri kaybettiler. Geçen seçimlerde Rasim Arı sayesinde elde ettiğiniz güç sizin gücünüz değilmiş. Bunu bir kez daha gördük. Benim halkımı patates ile, koliler ile satın alamazsınız' ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından 'Dik dur eğilme bu millet seninle', 'Rasim Başkan', 'Nevşehir seninle gurur duyuyor' gibi sloganlar atıldı.

Meral Akşener İstifa Mı Etti? Meral Akşener İstifa Mı Etti?

Hangi parti kaç il aldı? Türkiye'de partilerin kazandığı belediye sayıları Hangi parti kaç il aldı? Türkiye'de partilerin kazandığı belediye sayıları

Kaynak: İHA