Özgür Özel: 'Millet erken seçim talep ederse ben erken seçimi en çok isteyecek kişiyim' Özgür Özel: 'Millet erken seçim talep ederse ben erken seçimi en çok isteyecek kişiyim'

Konya'da 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Altınekin, Çumra, Emirgazi, Doğanhisar, Sarayönü ve Yalıhüyük ilçelerini kazanan Yeniden Refah Partisi (YRP) İl Başkanı Temel Peker, görevinden istifa etti.

Temel Peker Neden İstifa Etti?

YRP'nin Konya'da 6 ilçeyi kazanmasının ardından İl Başkanı Temel Peker, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada istifasını duyurdu. Peker, yüzde 35 oy oranı hedefine ulaşamadığı için sorumluluğu üzerine aldığını belirtti.

Temel Peker'in Açıklamaları Neler?

Peker'in yaptığı açıklamada, göreve başladıklarında Konya'daki üye sayısının 5055 olduğunu, bu sayıyı hızla artırarak 32 bine çıkardıklarını ifade etti. Ayrıca, YRP'nin 2023 Genel Seçimlerinde Konya'da yüzde 5 oy aldığını, ancak 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçiminde yüzde 23,50 oy oranıyla yüzde 350'nin üzerinde bir artış sağladıklarını vurguladı. Ancak, hedefledikleri yüzde 35'lik oy oranına ulaşamadıklarını belirterek istifa ettiklerini kamuoyuna duyurdu.

Kaynak: Haber Merkezi