Antalya’da yeni bir hayata başlayan Mehmet Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı’nın nikahını Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen kıyarken, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Muratpaşa Belediye Başkan A. Adayı Songül Başkaya, CHP Kepez İlçe Başkanı Gökhan Ölmez ve belediye personellerinden Melis Erenler şahitlik etti. 

Yeni hayat yeni başlangıç

KAMÇI ÇİFTİNİN MUTLU GÜNÜ

6 Şubat depreminde oğlunu ve gelinini, çok sayıda akrabasını kaybeden Mehmet Kamçı,  3 torunu ve eşi ile Antalya’ya gelmişti. 5-6 ay gibi bir süre Antalya Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan Mehmet Kamçı, eşi ve 3 torunu, Kepez ilçesinde kiralık ev tutmuştu. Hakan Tütüncü ile sokakta karşılaştığını ve durumunu O’na anlattığını ifade etmesinin ardından Tütüncü, Kamçı’ya belediyede iş vermişti. Mehmet Kamçı 1 aylık çalışmasının ardından ‘Yüksek yaşı’ sebebiyle işten çıkarılmıştı. Konuyu Antalya gündemine taşıyan Akdeniz Gerçek Gazetesi’nin haberi sonrası Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, konuya hassasiyet ile yaklaşarak Kamçı’yı Konyaaltı Belediyesi’nde işe almıştı. Uzun süredir Konyaaltı Belediyesi bünyesinde çalışan Mehmet Kamçı, işinden ve hayatından memnun olduğunu belirterek mutlu gününde yanında olan herkese teşekkür etti.

Yeni hayat yeni başlangıç

'NE MUTLU BİZE'

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 'Depremde hayatını kaybeden tüm yurttaşlara rahmet diliyorum. İnsan insanın her şeyini bilir. Yardıma ihtiyacı olduğunu bilir. Bize bu durum vesile oldu, Songül Hanım, Gökhan Başkan sizden haberimiz olmasını sağladılar. Çorbada tuzumuz olduysa, çocuklarımız güldüyse ne mutlu bize. Önümüzdeki hayatınızda hiç acı çekmeyeceğiniz, karşınıza iyi insanların çıkacağı bir hayat olur. Hayırlısı olmasını diliyor ve Türk Medeni Kanunu’nun bana verdiği yetkiye dayanarak sizleri eş olarak ilan ediyorum' dedi.

Yeni hayat yeni başlangıç

'BİR ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR'

Muratpaşa Belediye Başkan A. Adayı Songül Başkaya, 'Değerli çiftimizin şahidi olmaktan onur duyuyorum. Huzurunuzda da Başkanımız Semih Esen’e teşekkür ediyorum. 6 Şubat depreminin ardından Antalya’ya gelen ve yeni bir hayat kurmaya çalışan Mehmet Bey ve ailesine el uzatan Semih Başkanımıza ve Konyaaltı Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Çiftimize de bir ömür boyu mutluluklar diliyorum' dedi.

Yeni hayat yeni başlangıç

'MUTLULUĞUNUZ DAİM OLSUN'

CHP Kepez İlçe Başkanı Gökhan Ölmez, 'Başkanımız Semih Esen’e çok teşekkür ediyorum. Zorlu bir süreçten geçen çiftimize destek olan herkese de çok teşekkür ediyorum. Allah mutluluğunuz daim etsin' dedi.

Yeni hayat yeni başlangıç

'YAŞADIĞINIZ ZORLUKLARI BİLİYORUM'

CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, 'Ben Mehmet Kamçı’nın hikayesini dinledim. Öncelikle o deprem bölgesinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Burada tekrar hayata başlamanın verdiği zorlukları biliyorum, Sayın başkanımızın da katkılarını biliyoruz. Hayırlı olsun' dedi. 
 

Kaynak: Arda KIR