Bugün Birleşik Krallık Deniz Ticareti Operasyonları (UKMTO) tarafından yapılan açıklamaya göre, Yemen'in Mocha kentinin 23 deniz mili batısında bir gemi, füzeyle hedef alındı ve gemide yangın çıktı. Bu son saldırı, ABD ve İngiltere'nin Kızıldeniz'deki varlığına rağmen gemilerin hala tehdit altında olduğunu gösteriyor. Açıklamada, yangının mürettebat tarafından başarıyla kontrol altına alındığı ve tüm mürettebatın güvende olduğu belirtildi. Gemi, rotasına devam etmek üzere bir sonraki limana doğru ilerliyor.

Füze Saldırısının Detayları ve Soruşturma

Füze saldırısının detayları hakkında henüz net bir bilgi bulunmamakla birlikte, UKMTO tarafından açıklanan bilgilere göre, saldırının nereden ve kim tarafından gerçekleştirildiği belirsizliğini koruyor. Açıklamada geminin ismi veya hangi ülkeye ait olduğu bilgisinin de verilmediği vurgulandı. Ancak, olayla ilgili detaylı bir soruşturmanın başlatıldığı bildirildi.

Britanya'da Ruanda Planı Yasalaşacak: Sığınmacılar Ruanda'ya Gönderilecek Britanya'da Ruanda Planı Yasalaşacak: Sığınmacılar Ruanda'ya Gönderilecek

Deniz Ticaretinde Güvenlik Endişeleri

Kızıldeniz'deki bu son füze saldırısı, bölgedeki deniz ticareti güvenliğine yönelik endişeleri artırıyor.

Kaynak: İHA