Manisa'nın Yunusemre ilçesinde bulunan ve 2 bin 700 yıllık geçmişiyle dikkat çeken Aigai Antik Kenti, yaz mevsiminde çıplak gözle de görülebilen Samanyolu Galaksisiyle büyüleyici bir manzara sunuyor. Uzun pozlama tekniğiyle çekilen fotoğraflar ve videolar, antik kentte görsel bir şölen oluşturdu.

A W243841 02

Altın Portakal Festivali Kaldığı Yerden Devam Ediyor Altın Portakal Festivali Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Fotoğraf Tutkunlarının Yeni Gözdesi

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Arkeoloji Bölümü Başkanı ve Kazı Başkanı Prof. Dr. Yusuf Sezgin tarafından yürütülen kazı çalışmalarıyla gün yüzüne çıkarılan pek çok yapı, ziyaretçilerin ve fotoğraf severlerin beğenisini topluyor. Aigai Antik Kenti, özellikle tarihi atmosferi ve yıldızlarla dolu geceleriyle fotoğraf tutkunlarına unutulmaz kareler sunuyor.

A W243841 03

Samanyolu Galaksisi'nin En Güzel Manzarası

Kent merkezinden ve şehrin ışıklarından uzak bir noktada bulunan Aigai Antik Kenti, özellikle Samanyolu Galaksisini fotoğraflamak isteyenler için ideal bir mekan haline geldi. Antik tiyatronun vomitoryumu ile Samanyolu Galaksisi, İhlas Haber Ajansı tarafından fotoğraflandı ve birçok fotoğraf karesiyle oluşturulan timelapse tekniğiyle yıldızların hareketi görüntülendi.

A W243841 04A W243841 05

Kaynak: İHA