Ankara'da yaşayan A.Y., eşi C.Y.'nin kişisel temizliğine özen göstermemesi, duş almamak, aynı kıyafetleri uzun süre giymek ve dişlerini ihmal etmek gibi nedenlerle boşanma davası açtı. 19. Aile Mahkemesi'nde görülen davada, A.Y. iddialarını şahitleriyle kanıtladı.

Mahkeme, C.Y.'yi tam kusurlu bularak boşanmalarına karar verdi ve 500 bin lira tazminata hükmetti. Bölge Adliye Mahkemesi ve Yargıtay 2. Dairesi tarafından da onaylanan kararın gerekçesinde, kocanın kişisel temizlik konusundaki ihmali ve ter kokusu gibi unsurların boşanma sebebi olarak kabul edildiği belirtildi. Yargıtay kararında, davacı kadının ise kusursuz olduğuna hükmedildi.

A.Y.'nin avukatı Senem Yılmazel, tazminat kararının da onaylandığını açıkladı. Yılmazel, "Müvekkilimiz için açtığımız boşanma davasında boşanma nedeni, karşı tarafın kişisel temizliğine dikkat etmemesi idi. Davalı taraf duş yapmıyor, dişlerini ihmal ediyordu. İlk derece mahkemesi tam kusurlu karar verdi ve müvekkilimize 500 bin lira tazminat ödenmesine hükmetti. Bu karar üst mahkemelerce de onaylandı." şeklinde konuştu.

Sakarya’da Atatürk Büstüne Saldırı Sakarya’da Atatürk Büstüne Saldırı

Avukat Yılmazel, davacının iddialarını tanık beyanlarıyla desteklediklerini belirterek, davalı kocanın iş arkadaşlarının da ter kokusu ve aynı kıyafetleri uzun süre giyme konusundaki ifadeleriyle davanın kanıtlandığını söyledi. Yılmazel ayrıca, "Eşlerin ortak hayatın sorumluluklarını yerine getirmesi gerekiyor. Davranışlar nedeniyle ortak hayat çekilmez hale gelirse diğer tarafın boşanma davası açma hakkı oluyor. İnsan ilişkilerinde hepimiz özen göstermeliyiz." şeklinde uyarılarda bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi