Kurye Ata Emre Akman'ın Cinayeti İçin Yargılama Başlıyor Kurye Ata Emre Akman'ın Cinayeti İçin Yargılama Başlıyor

Yargıtay 3. Ceza Dairesi üyesi olan Ahmet Ömeroğlu, Yargıtay Büyük Genel Kurulu tarafından yapılan seçimde Birinci Başkanvekili olarak atanmıştır. Bu atama, önceki Birinci Başkanvekili ve Ceza Genel Kurulu Başkanı Eyüp Yeşil'in emekli olmasıyla boşalan pozisyonu doldurmak amacıyla gerçekleştirilmiştir.

Ahmet Ömeroğlu Kimdir?

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Ahmet Ömeroğlu, meslek hayatına Ankara'da hakim adayı olarak başlamıştır. Kariyerinde Ürgüp/Nevşehir, Kırlıova/Bingöl, Dalaman/Muğla, Zile/Tokat, Mardin ve Konya'da çeşitli hakimlik görevlerinde bulunan Ömeroğlu, aynı zamanda Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı ve Konya Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı gibi önemli pozisyonlarda da görev almıştır.

Yargıtay Başkanı seçimi 35. turda da sonuçsuz kaldı Yargıtay Başkanı seçimi 35. turda da sonuçsuz kaldı

Yargıtay üyeliğine 15 Aralık 2014 tarihinde seçilen Ömeroğlu, Yargıtay'da görev yaptığı süre boyunca önemli katkılarda bulunmuştur. Üçüncü Ceza Dairesi üyesi olarak görev yaparken, Yargıtay Büyük Genel Kurulu tarafından Birinci Başkanvekili olarak atanması, deneyim ve uzmanlığıyla takdir toplamıştır.

Ahmet Ömeroğlu, evli ve dört çocuk babasıdır.

Kaynak: İHA