Yargıtay Başkanlığı için gerçekleştirilen seçimde sonuç henüz belirsizliğini koruyor. 25 Mart'tan bu yana devam eden seçim maratonunda, adaylar arasındaki rekabet giderek kızışıyor. Bugün yapılan seçimin 23 turunda da kesin bir sonuca ulaşılamadı.

Adayların Performansı

Bugün Yargıtay Büyük Genel Kurulu'nda yapılan seçimin 23. turunda, adaylardan Yargıtay Birinci Başkanı Mehmet Akarca 90, Yargıtay Üçüncü Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Kerkez 107, Yargıtay Üçüncü Ceza Dairesi Başkanı Muhsin Şentürk ise 124 oy aldı. Ancak, bu oylar yeterli çoğunluğu sağlayacak düzeyde değil.

Havalimanı metro hattında arıza: Alternatif çözüm bulundu Havalimanı metro hattında arıza: Alternatif çözüm bulundu

Salt Çoğunluk Hedefi Ulaşılamadı

Yargıtay Kanunu'na göre, seçimin geçerli sayılabilmesi için 175 salt çoğunluk oyuna ulaşılması gerekiyor. Ancak, bugüne kadar yapılan 23 turda hiçbir aday bu hedefe ulaşamadı. Bu durum, yarın yapılacak olan 24. turda da bir çözüm arayışını gündeme getiriyor.

24. Turda Yarış Kimler Arasında Olacak?

Yarın yapılacak olan 24. turda en çok oyu alan adaylar Muhsin Şentürk ve Ömer Kerkez arasında geçecek. Bu tur, Yargıtay Başkanlığı için belirleyici olabilir ve seçimde yeni bir dönemeç yaşanabilir. Başkan Mehmet Akarca ise artık yarış dışı kalmış durumda.

Kaynak: ANKA