Süper Lig'in heyecanla beklenen mücadelesine günler kala, Comparisonator İletişim Direktörü Didem Dilmen'in açıklamaları, Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki yapay zeka indeks puanlarına odaklandı. İki takımın genel performansını değerlendiren Dilmen, Fenerbahçe'nin sadece yüzde 3'lük bir avantajla önde olduğunu ifade etti. Özellikle ofansif anlamda Sarı-Lacivertlilerin, birebir mücadelede ise Sarı-Kırmızılılar'a üstünlük sağladığını belirtti.

Yapay zeka Fenerbahçe Galatasaray derbisini tahmin etti

Genel parametrelerde iki takım arasındaki çok az farka dikkat çeken Dilmen, maç başına topla oynama oranında Galatasaray'ın önde olduğunu, ancak Fenerbahçe'nin skora yönelik parametrelerde üstün olduğunu vurguladı. Fenerbahçe'nin daha az şutla daha fazla gol bulduğunu ve ceza sahası içinde etkili olduğunu ifade etti.

Fenerbahçe'nin gole çevirme konusundaki üstünlüğüne de değinen Dilmen, yapay zeka indeks puanlarına göre Fenerbahçe'nin Galatasaray'a yüzde 3 daha önde olduğunu söyledi. Özellikle ceza sahasında topla buluşma, ivmelenme, başarılı dribblinglerde Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı geride bıraktığını belirtti.

Süper Lig 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihi belli oldu Süper Lig 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihi belli oldu

Yapay zeka Fenerbahçe Galatasaray derbisini tahmin etti

Paslaşma parametrelerinde iki takımın birbirine çok yakın olduğunu ifade eden Dilmen, Galatasaray'ın uzun pasta ve üçüncü bölgedeki paslaşmada bir üstünlük sağladığını, Fenerbahçe'nin ise geri pas ve rakip ceza sahasına paslarda daha başarılı olduğunu aktardı. Yapay zeka indeks puanlarına dayanan bu analiz, derbinin heyecanını daha da arttırıyor.

Anket


Fenerbahçe Galatasaray derbisini kim kazanır?

Ankete Katıl

Kaynak: HABER MERKEZİ