Aksaray'da Paşacık Mahallesi'nde meydana gelen bir yangında, elektrik şasesi nedeniyle çıkan yangın olayı faciaya dönüşmek üzereyken, baba Mustafa Öğüt (44), komşularının yardımıyla oğlu Mehmet Ali Öğüt'ü (17) yanmaktan kurtardı. Yangına çeşme hortumu ile müdahale eden baba, olayın ardından yaşananları şu şekilde anlattı:

Yangın, aile evinin 2. katında, çocuk odasındaki elektrik kablosundaki şase nedeniyle aniden başladı. Mehmet Ali Öğüt'ün sesini duyan baba Mustafa Öğüt, hemen yardıma koştu. Kapı ve komodinin tutuşması sonucu odada mahsur kalan genç, babasının yardım çığlığına komşular da kulak verdi. Afgan uyruklu alt kattaki komşulardan yardım isteyen baba, çeşme hortumu ile oğlunun odasının kapısına su sıktı. Bu müdahale sonucu yangın kontrol altına alındı ve genç, balkona kaçarak yanmaktan kurtuldu.

Yangında Oğlunu Son Anda Kurtardı

Arkadaşının kafasını kesip sokağa attı! Arkadaşının kafasını kesip sokağa attı!

Diğer komşuların durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirmesi üzerine olay yerine Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri tarafından yapılan müdahale sonucunda yangın tamamen söndürülürken, başından hafif yaralanan Mehmet Ali Öğüt, ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı.

Yangında Oğlunu Son Anda Kurtardı2

Yangınla ilgili soruşturma başlatılırken, olayın şokunu yaşayan baba Mustafa Öğüt, "Nerden çıktığına tam olarak emin değilim. Biz öbür odada yatıyorduk. Çocuk da buradaydı. Çocuğun bağırmasıyla içeriye, buraya bir geldik ki, burayı ateş savuruyor. İçeri girerken çocuk kendini balkona attı. Aşağıdaki Afganların yardımıyla çeşme hortumu ile ancak bu kadar söndürebildik. Çocuğun kafası gözü ütülendi. Hastaneye gitti, şu an için ne olduğunu bilmiyorum" şeklinde konuştu. Olayın ardından yetkililer tarafından yangınla ilgili detaylı bir soruşturma başlatıldı.

Yangında Oğlunu Son Anda Kurtardı3

Yangında Oğlunu Son Anda Kurtardı4

Kaynak: İHA