Star TV’nin sevilen dizisi “Yalı Çapkını”, ikinci sezonunda da izleyicileri ekran başına kilitlemeye devam ediyor. Ancak dizinin yarın akşam ekrana gelecek bölümünde beklenmedik bir ayrılık yaşanacak. Diziye 2. sezonun başında Halis Ağa’nın yurt dışında yaşayan kızı Nükhet olarak dahil olan Binnur Kaya, ekibe veda edecek.

Nükhet Karakteri Sağlık Sorunları İçin Ayrılıyor

Birsen Altuntaş’ın haberine göre Nükhet karakteri, senaryo gereği sağlık sorunlarını çözmek için ayrılacak. Karakterin ileriki bölümlerde tekrar diziye geri dönüp dönmeyeceği ise merak konusu.

Halis Ağa’nın Evlilik Haberi Büyük Yankı Uyandıracak

Mehmet Barış Günger’in kaleme aldığı dizide Halis Ağa‘nın Hattuç ile evleneceğini açıklaması büyük yankı uyandıracak.

Erkan Köse Kimdir? Aslen Nerelidir? Erkan Köse Hangi Dizilerde Oynadı? Erkan Köse Kimdir? Aslen Nerelidir? Erkan Köse Hangi Dizilerde Oynadı?

Binnur Kaya Kac Yasinda

Binnur Kaya Kimdir?

Binnur Kaya, 19 Nisan 1972 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Çocukluğunun büyük kısmı Ankara’da geçti. 1995 yılında Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü tamamladı. İstanbul aşığı olan Binnur Kaya, Bilkent’ten mezun olur olmaz İstanbul’a yerleşti.

Kaya, Ankara Sahnesi ve Karatahta isimli çocuk tiyatroları ve Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda çalıştı. İlk televizyon dizisi “Kaynanalar” oldu. Daha sonra Engin Günaydın’nın yönettiği “Dış Kapının Mandalları”(1998) adlı dizide rol aldı.

Kaya, “Çarli” ve “Baba Evi” gibi televizyon dizilerinde rol aldı. 2000 yılının Ekim ayında “Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü?” oyunla BKM Oyuncularına katıldı. 2007-2008 sezonunda Avrupa Yakası komedi dizisinin kadrosuna dahil oldu ve canlandırdığı Çahika Koçarslanlı karakteri unutulmazlar arasına girdi.

2010’da “Vavien” filmindeki rolüyle 42. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri’nde ve 3. Yeşilçam Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini kazandı. 2014 yılında ise 41. Magnum Altın Kelebek Ödülleri’nde “Aramızda Kalsın” adlı dizideki rolü ile En İyi Kadın Komedi Oyuncusu seçildi.

Kaynak: Haber Merkezi