Koordinasyon açıklamasında, "Sahte seçim vaatlerine karnımız tok. Biz bu filmi daha önce gördük. İmar aflarının mucidi, Kanal İstanbul’un en büyük savunucusu, 6 Şubat depremlerinin Şehircilik Bakanı Murat Kurum İstanbul'u en iyi ben yönetirim iddiasında ama deprem bölgesindeki halkın bir yıldır yaşadıklarını da bildiğimizden bu sözlerin 'boş seçim vaadi' olduğunu ve halkın bu vaatlere karnının tok olduğunu söylüyoruz. İstanbul halkını yerel seçimlerde Murat Kurum’a oy vermemeye, her daim kenti ve doğayı talan eden rant projelerine karşı mücadele etmeye çağırıyoruz" denildi.

İstanbul'un Doğası Tehlikede mı?

Açıklamada, Kanal İstanbul Projesi’nin, İstanbul’un doğasını bozacağı vurgulandı, “Bu proje İstanbul’un son tarım alanlarını, göllerini, derelerini, ormanlarını, bizimle birlikte yaşayan hayvanları, endemik bitki çeşitliliğini ve İstanbul’un tarihini yani bölgedeki binlerce yıllık kültür varlıklarını yok edecek” denildi.

57B0134C 105E 4B76 9619 42Ea83179Ff9 W

Kanal İstanbul Ne Getiriyor?

Açıklamada, İstanbullulara şu çağrıda bulundu: “Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu olarak ilan ediyoruz: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak işlediği suçlara yenilerini eklemek isteyen Murat Kurum’a biz İstanbullular geçit vermeyeceğiz. Yeni rant ve talan politikalarına izin vermeyeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bu seçimde de ‘Atı alan Üsküdar’ı geçti’ deseniz de mücadele etmeye devam edeceğiz, size ‘Kanalı yaptırmayacağız.’ İstanbul halkını yerel seçimlerde Murat Kurum’a oy vermemeye, her daim kenti ve doğayı talan eden rant projelerine karşı mücadele etmeye çağırıyoruz.”

Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu Ne Diyor?

Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu adına basın açıklamasını Fatoş Osmanağaoğlu okudu. Osmanağaoğlu, Kanal İstanbul'la ilgili şu ayrıntıları dile getirdi: "GERÇEKLERİN GİZLİ KALMAMAK GİBİ BİR HUYU VAR, TIPKI KURUM’UN MAL VARLIĞI BEYANINDA UNUTTUĞU ÜÇÜNCÜ EVİ GİBİ" ve "YILLARDIR SÖYLÜYORUZ, BU PROJE İSTANBUL’UN SON TARIM ALANLARINI, GÖLLERİNİ, DERELERİNİ, ORMANLARINI, BİZİMLE BİNLERCE YILLIK KÜLTÜR VARLIKLARINI YOK EDECEK"

551454Ca 0B25 4Ee0 A7D1 A247Ce6D2Da1 W

Murat Kurum ve Kanal İstanbul İddiaları

Osmanağaoğlu, Kanal İstanbul projesi ve eski Bakan Murat Kurum hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ümit Özdağ'a Suikast Planı Ümit Özdağ'a Suikast Planı

İstanbul Halkı Kararını Veriyor

Halkın yıllardır emek verip aldığı yerlere sermaye adına el konulduğunu belirten Osmanağaoğlu, "İstanbul halkını yerel seçimlerde Murat Kurum’a oy vermemeye, her daim kenti ve doğayı talan eden rant projelerine karşı mücadele etmeye çağırıyoruz" dedi.

Ca342B3D 4D3A 4Eb4 8Bea 5A5C4Fd54E52 W

Kaynak: ANKA