Liverpool'un sevilen menajeri Jürgen Klopp, 9 yıl süren başarılı bir dönemin ardından sezon sonunda kulüpten ayrılma kararı aldığını duyurdu. Alman teknik direktör, Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi zaferleriyle zirveye taşıdığı takımı için yorgunluk nedeniyle bu kararı aldığını ifade etti.

Klopp'un ardından Liverpool'un koltuğuna oturması beklenen isimler arasında yer alan eski oyunculardan ve şu anda Bayer Leverkusen'i çalıştıran Xabi Alonso, bugün yapılan basın toplantısında medyanın sorularını yanıtladı.

Xabi Alonso (1)

Benim İçin Sürpriz Oldu

Alonso, Liverpool'a transfer olma gibi bir düşüncesi olmadığını belirterek, Almanya'nın kendisi için doğru yer olduğunu vurguladı. "Spekülasyonlar normaldir. Tüm odak noktam Leverkusen'de. Jürgen'in ayrılışı benim için sürpriz oldu. Ona olan saygım büyük, ama ben burada mutluyum. Leverkusen'de yoğun ve heyecan verici bir süreç var. Geleceği düşünmüyorum" dedi.

Xabi Alonso, kariyerinin önemli bir bölümünü 2004-2009 yılları arasında Liverpool'da geçirdi. Kırmızılar'da 200'den fazla maça çıkan İspanyol teknik direktör, Şampiyonlar Ligi ve FA Cup zaferleri yaşadı.

Ergan Dağı'nda 8 Mart Kadınlar Günü çoşkusu: Kadınlar zirvede! Ergan Dağı'nda 8 Mart Kadınlar Günü çoşkusu: Kadınlar zirvede!

Xabi Alonso (2)

Liverpool taraftarları, Klopp'un ardından Xabi Alonso'nun gelip gelmeyeceği konusundaki meraklarını sürdürürken, Alonso ise şu anki görevine odaklandığını ve geleceğe dair adımları düşünmediğini belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi