1997'de piyasaya sürülen ve 2000'lerin başında en popüler medya oynatıcısı haline gelen Winamp, şimdi yeni bir döneme hazırlanıyor. Mobil uygulamaların da yer aldığı eski popülerlik günlerine geri dönüş yapmaya hazırlanan Winamp, CEO Alexandre Saboundjian tarafından yapılan açıklamayla açık kaynak kodlu hâle getirileceği duyuruldu.

Yapay Zeka Prostat Kanserini Radyologlardan Daha Doğru Tespit Ediyor Yapay Zeka Prostat Kanserini Radyologlardan Daha Doğru Tespit Ediyor

Winamp açık kaynak kodlu olarak geri dönüyor

Açık Kaynak Kodlu Winamp: Ne Anlama Geliyor?

Artık Winamp'ın bütün kaynak kodları açık olacak ve herkesin kullanımına açık hâle getirilecek. Bu adım, şirketin hem Winamp'ı geliştirme hedefini hem de kullanıcı sayısını artırma stratejisini yansıtıyor.

Winamp CEO'sundan Açıklama

CEO Alexandre Saboundjian, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 'Bu karar, dünya çapında milyonlarca kullanıcıyı memnun edecek. Ortak noktamız yeni mobil oynatıcılar ve diğer platformlar olacak. Temmuz ayının başında yeni bir mobil oynatıcı yayınlayacağız. Yine de Windows'ta yazılımı kullanan ve binlerce geliştiricinin deneyimlerinden ve yaratıcılığından yararlanacak on milyonlarca kullanıcıyı unutmak istemiyoruz. Winamp yazılımın sahibi olarak kalacak ve resmi sürümde yapılacak yeniliklere karar verecek' dedi.

Kaynak: Haber Merkezi