A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 Elemeleri D Grubu’nun son haftasında Galler ile karşılaşacak. Teknik Direktör Vincenzo Montella ve futbolcular, Cardiff City Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında maç öncesi görüşlerini paylaştılar. Montella, 'Lider geldik, lider dönmek istiyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Rakibimiz kendi evinde çok güçlü oynayan bir rakip, buna hazırlıklı geldik. Lider olarak tamamlamak istiyoruz. Tarihimize baktığınızda da grup aşamasını hiç lider tamamlayamadık, bunu ilk defa başarmak istiyoruz' dedi.

Yarın da farklı bir strateji olabilir

İtalyan teknik adam, Galli bir gazetecinin, 'Sizce Hırvwatistan'ın Ermenistan ile berabere kalma şansı var mı?" sorusuna, 'Futbolda hiçbir şey kesin değildir. Belki puan kaybedeceklerdir ama bizim kendi maçımıza odaklanmamız gerek. Kendi işimizi yapmaya ve kendi sonucumuzu almaya geldik. Biz de kendi evimizde Ermenistan ile berabere kaldık' yanıtını verdi.
Vincenzo Montella, yarınki maçta sahaya süreceği oyuncularla ilgili, 'Kadroya 29 futbolcu çağırdık, bazıları sakatlıktan ve bazıları farklı durumlardan geri gitti. Buraya çağrılan futbolcuların hepsi ilk 11'de oynayabilecek durumda. Rakibe göre, taktiğe göre herkes oynayabilecek durumda. Yarın da farklı bir strateji olabilir' dedi.

Bu milli takıma inandığım için geldim

Montella, yabancı bir basın mensubunun, 'Neden Türkiye'de çalışmayı seçtiniz?' sorusuna şu cevabı verdi:
'İki sene burada çalıştım, o yüzden baktığınızda buradaki futbolcuları tanımaya başladım. Onların duruşu, sahada gösterdikleri performansı değerlendirme şansım oldu. Bu milli takıma inandığım için geldim, bu kadar genç takım olmasına rağmen büyük işler yapabileceklerini biliyorum ve buna inandığım için milli takım hocası olmak istedim.' diye konuştu

Bu performansı bizim için de sevindirici

İtalyan teknik adam, 'Kenan Yıldız gerçekten büyük potansiyele sahip bir futbolcu. Şu andan itibaren farklı bir kariyere alışması ve başarıyı yönetmesi gerekiyor. Herkesin beklentisi de yüksek olacak. İlk çağırdığım günden bu yana beni heyecanlandıran ve mutlu eden bir futbolcu. Bu performansı bizim için de sevindirici' ifadelerinde bulundu.

Beşiktaş Fenerbahçe derbisi biletleri satışa çıkıyor Beşiktaş Fenerbahçe derbisi biletleri satışa çıkıyor

O strateji ile maçı kazandılar

Montella, 'Maçların sürelerinin artık 100 dakikayı bulduğunu unutmamak gerek. Hırvatistan maçını da seyrettim, çekingen duran bir Galler vardı. O strateji ile maçı kazandılar. Hesap yapacağınız süreler son 5 dakikadır, maçtan önce farklı stratejilere çalışmanız gerek. Hazırlıklı olmanız ve maçı kazanmanız gerekiyor. Yarın istediğimiz de maçı kazanmak' şeklinde konuştu.

Kalbi Türkiye ile atan futbolcuyu kucaklayarak karşılayacağız

Teknik adam Montella, 'Sacha Boey hakkındaki haberleri duymuştum ama Fernandes'i ilk defa sizden duyuyorum. Yanılmıyorsam Türk statüsüne geçmesi için 5 sene oynaması gerekiyor. Kalbi Türkiye ile atan futbolcuyu kucaklayarak karşılayacağız. Ben de yabancıyım ama kalbim Türkiye için atıyor' şeklinde konuştu.

Kazanmak ve tarihe geçmek istiyoruz

'Kontrol edemediğim şeylerde hesap yapmayı seven bir insan değilim, kontrol edemediğim şeylerde enerjimi harcamam. Kontrol edemediğim bir tek gerçek var, kazanmak istiyoruz. Kazanmak ve tarihe geçmek istiyoruz' dedi.

Kaynak: İHA