Villa Turizmi İşletmeleri Birliği (TURVİB) Yönetim Kurulu ve Birlik Üyeleri, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Yeni Yasayla İlgili Sıkıntılar ve Çözüm Önerileri Paylaşıldı

Ziyarette, Kaş, Kalkan ve Fethiye bölgelerinde faaliyet gösteren tatil villalarının yeni yasa ile birlikte yaşadığı başvuru ve uygulama sıkıntıları dile getirildi. Ayrıca çözüm önerileri ve atılması gereken adımlar da paylaşıldı.

TURVİB’den Yeni Yasaya Destek

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı villa turizmi üzerine faaliyet yürüten seyahat acentelerinin oluşturduğu TURVİB, yürürlüğe giren yasayı desteklediklerini belirtti. Ancak, ilk etapta oluşan mağduriyetlerin giderilmesi için 2025 yılı başına kadar işletmecilere zaman verilmesi gerektiğini ifade etti.

Basın Konseyi: Meslektaşlarımızı tehdit edemezsiniz Basın Konseyi: Meslektaşlarımızı tehdit edemezsiniz

1,5 Milyar Dolarlık Yatırımın Atıl Hale Gelmesi Kimseye Fayda Sağlamaz

Ziyarette, Kaş, Kalkan ve Fethiye bölgelerinde yaklaşık 1,5 milyar dolarlık yatırımın atıl hale gelmesinin kimseye fayda sağlamayacağı vurgulandı.

TURVİB Başkanı Erdal Okurgan’dan Açıklamalar

TURVİB Başkanı Erdal Okurgan, sektörü disipline edecek olan yasayı desteklediklerini belirtti. Okurgan, “Turizm sektörünün duayenlerinden olan Sayın Bakanımız Mehmet Ersoy’un iradesi, Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz bürokratlarının tecrübesi ile süreç içerisinde tüm sorunların çözüleceğine inanıyoruz” dedi.

Tatil Villası Kiralama Sektörü Hakkında Bilgiler

Tatil villası kiralama sektörünün Kaş, Kalkan ve Fethiye bölgelerinde yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösterdiğini belirten Okurgan, “Yöremizde her yıl 1 milyona yakın misafir tatillerini villalarda geçirmekte. Yerli misafirlerin en gözde tatil seçenekleri arasında yer alıyoruz. Fiyatların cazip olmasının yanı sıra sunduğumuz lüks konsept bize olan ilgili her geçen gün daha da artırıyor. Geçen yılın son döneminde yürürlüğe giren yasa ile sektörümüzün kalitesi daha da artacak” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi