Esenyurt Mevlana Mahallesi'nde bulunan bir kafede, bir çiftin hesabı ödemeden kaçtığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Olay, çiftin içtikleri ve yedikleri bir dizi siparişin ardından telefonla konuşuyormuş gibi yapıp mekândan kaçtığı anlarda meydana geldi.

İddiaya göre, kimliği belirsiz çift, kafeye araçlarıyla gelerek içeri girdi. Güvenlik kamerasının görüş alanına girmeyen bir masa tercih eden çift, uzun süre kafede vakit geçirip çeşitli siparişler verdi. Ancak çift, hesap ödemeden önce telefonla konuşuyormuş gibi yaparak kafeden kaçtı. Olayı fark eden iş yeri sahibi Mehmet Kıyak, güvenlik kamerası incelemesi sonucunda çiftin masadan kalkıp kaçtığını tespit etti. Çift, yaklaşık 2 bin TL tutarındaki hesabı ödemeden mekândan ayrıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan iş yeri sahibi Kıyak, "Amacımız şikayetçi olup bu işin peşinden koşmak değil. Burada hizmet alıyor, yiyor ve içiyorsun. Hesap ödemeden kaçıp gidiyorsun. Hesapları 2000 liranın üstünde tutmuştu. Amacımız şikayetçi olup bu işin peşinden koşmak değil" ifadelerini kullandı.