Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Mehmet Akif Mahallesi'nde 6 Şubat depremlerinde enkaz altında kalan ve omurilik zararı nedeniyle yatağa bağımlı hale gelen 31 yaşındaki Ayşe Çelik'in yaşamı, çocukları Eren ve Kerem'in omuzlarında yükselen bir sorumlulukla devam ediyor.

Depremin Vurduğu Anı Anlattı

Deprem anında çocuklarını kurtarmak için çaba sarf eden Ayşe Çelik, "Yatağın altına çocuklarımı attım. Ancak benim için yer kalmayınca onların üzerine yattım. Odanın duvarı belime geldi. Bu nedenle yatağa mahkum kaldım." ifadelerini kullandı.

A W190769 01

Çocuklarının Omuzlarında Büyük Bir Yük

Çelik, 11 yaşındaki ikizlerinin kendisine bakmakla yükümlü olduğunu belirterek, "Artık onlar benim için ihtiyaçlarımı karşılıyorlar. Yemeğimi hazırlıyorlar, tekerlekli sandalyeme binerken yardımcı oluyorlar ve duş almamda destek oluyorlar. Bu durumda ben onlara bakıyordum, şimdi ise onlar bana bakıyor ve omuzlarında büyük bir yük taşıyorlar." dedi.

İkizlerin Duyguları

Eren Çelik, "Anneme yardımcı oluyoruz, bulaşıkları yıkıyoruz ve evi temizliyoruz." derken, Kerem Çelik ise, "Annem depremden dolayı bu duruma geldi. Ona fizik tedavi hareketlerini yapmaya çalışıyorum." şeklinde konuştu.

Kaynak:İHA