Antalya Devlet Opera ve Balesi, 27 Şubat Salı akşamı saat 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde ‘Venera Ensemble’ konserini sahneleyecek.

Venera Ensemble Hakkında

‘Venera Ensemble’, adını Göbeklitepe’den Eski Yunan kültürüne, Mezopotamya’dan Uzak Doğu’ya kadar birçok sanatçıya ilham kaynağı olan Venüs gezegeninden alıyor. Batıda klasikleşmiş ve yüzyıllardır kalplere dokunan eserler ile birlikte Anadolu’nun benzersiz türkülerinin seslendirileceği konserde, Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin yetenekli sanatçıları sahne alacak.

Sanatçılar

Konserde, Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından soprano Bilge Yılmaz, mezzo soprano Gülçin Gültekin ve Medine Tuganova, keman sanatçıları Nigina Skovdahl, Elvan Şekercioğlu, İlkay Candan, Angela Bivol, Nazlı Ezgi Zirek ve Eda Berkin, viyola sanatçıları Selcan Noyan, Selen Keser ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası sanatçısı Pınar İnan, viyolonsel sanatçıları Veronika Yeliz Efe ve Pelin Baysal Ateşok, kontrabas sanatçısı Pelin Atay, flüt sanatçısı Dilan Oğuz, klarinet sanatçısı Nilay Canca ve arp sanatçısı Senem Çine sahne alacak. Ayrıca, bale sanatçıları Müge Öğüt ve Tolga Burçak, izleyicilere unutulmaz bir gece yaşatacak danslarıyla sahne alacaklar.

Kepez Belediye Tiyatrosu'ndan veda: Sezonun son oyunları sahneleniyor Kepez Belediye Tiyatrosu'ndan veda: Sezonun son oyunları sahneleniyor

Bilet Bilgileri

Konserin biletleri, Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinden ve www.biletinial.com adresinden temin edilebilir. Bu özel geceyi kaçırmayın!

Kaynak: Antalya Devlet Opera ve Balesi/Bülten