Bakan Işıkhan, iş gücü piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikli çalışanları yetiştirmeye yönelik bir eğitim modelini hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirtti. Bu çerçevede her coğrafi bölgede en az bir üniversite ile iş birliği gerçekleştirmeyi planladıklarını ifade etti.

Nitelikli İş Gücü Oluşturma Hedefi

Bakan Işıkhan, istihdam artışı kadar önemli bir konunun nitelikli iş gücünü oluşturabilmek olduğunu vurguladı. Bu amaçla, İŞKUR vasıtasıyla yürütülen Aktif İş Gücü Programlarının en önemli ayağı olan mesleki eğitim programlarıyla piyasanın ve işverenlerin ihtiyaç duyduğu niteliklere sahip iş gücü yetiştirme gayreti içerisinde olduklarını belirtti.

Akademik İş Birliği ve Ortak Akıl

Bakan Işıkhan, alanında yetkin ve saygın üniversitelerle ve teknokent yönetimleriyle, mesleki eğitim alanında iş birliği sağlayarak iş gücü piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikli çalışanları yetiştirmeye yönelik bir eğitim modelini hayata geçirmeyi hedeflediklerini ifade etti. Bu çerçevede her coğrafi bölgede en az bir üniversite ile iş birliği gerçekleştirmeyi planladıklarını belirtti.AW078457_01

Mal varlığına el konulmuştu! Konuştu Mal varlığına el konulmuştu! Konuştu

Güçlü Türkiye Hedefi

Bakan Işıkhan, daha donanımlı, daha üretken ve alanında yetkin bir iş gücü profili oluşturarak, hem çalışma hayatına hem de geleceğin her bakımdan güçlü Türkiye’sine katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirtti.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü’nün Görüşleri

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, öğrencilerin kampüse girdikleri andan itibaren kafalarında, ‘Ben buradan mezun olunca ne yapacağım’ sorusu olduğunu dile getirdi. Bu anlamda en önemli iş birlikçinin Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı olduğunu belirtti.AW078457_05

Kaynak: İHA