Van'ın Saray ilçesinde, öğleden sonra başlayan yoğun yağışlar, Karahisar, Kekikdüzü ve Örenburç mahallelerinde sele neden oldu. Sel sularının taşması sonucu Karahisar Mahallesi'nde 2 büyükbaş ve yaklaşık 100 küçükbaş hayvan telef oldu. Ayrıca, 10 yapı selden zarar gördü.

Sel felaketinin ardından belediye ekipleri bölgede hemen çalışmalara başladı. Van Valiliği de olayla ilgili olarak vatandaşları uyardı ve tedbir almaları çağrısında bulundu.

Vali Balcı Sel Bölgesinde

Van Valisi Ozan Balcı, akşam saatlerinde Saray ilçesine bağlı Karahisar Mahallesi'ni ziyaret etti. Vali Balcı, mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileklerini iletirken, olayla ilgili detaylı bilgi aldı. Saray Kaymakamı Eyup Gürdal ve mahalleliler tarafından karşılanan Vali Balcı, ilgili kurumlara çalışmaların hızla yapılması ve hasar tespitinin en kısa sürede tamamlanması talimatını verdi.

Akdeniz'de peş peşe deprem! Akdeniz'de peş peşe deprem!

'Can Kaybının Olmaması Sevindirici'

Vali Balcı, yaptığı açıklamada, "Yağış sonrası derenin taşması sonucu sel meydana gelmiş. Selde can kaybının olmaması bizi sevindirdi. Ancak 100'e yakın küçükbaş hayvan telef oldu. Tarım arazileri sular altında kaldı. Hasar tespitinin ardından vatandaşlarımızın zararı karşılanacaktır. Allah beterinden korusun" dedi.

Kaynak: İHA